колорадДля господаря нині у розпалі такі невідкладні роботи, як боротьба з колорадським жуком та фітофторозом, пише газета “Біла Хата” Про деякі особливості цієї справи — у бесіді з начальником Державної інспекції захисту рослин Менського району Володимиром Миколайовичем САВЧЕНКОМ.

— У 70 – 80-их роках минулого століття кожен колгосп вирощував сотні гектарів бульби. З реалізацією теж особливих проблем не було. Невже після минулорічного і цьогорічного обвалу цін на картоплю господарства і далі не скорочують площ під цю культуру?

— Та ні. Порівняно з минулими роками посівні площі під картоплею зменшуються як у великих господарствах, так і в населення. Цьому сприяє і нестабільна цінова політика на ринку картоплі. І все ж сільгоспвиробниками, колективами господарств усіх форм власності картоплею запорано близько 1,5 тисячі гектарів, а населенням — у межах 4,5 тисячі. А дехто ще й у середині червня садив картоплю. Причина затягування цих робіт — не лише в рясних дощах, а в тому, що в багатьох господарствах залишилась нереалізована бульба. Щоб її не викидати — висаджують у ґрунт. Найбільше крохмалистою запорали ТОВ «Агроресурс-2006» (с. Киселівка) — 250 гектарів, ЗАТ «Інтерагросистема» — 200 га, фермерське господарство Бутенка  (с. Дягова) — 190 га, СК «Авангард» та СК «Феськівський» — по 97 гектарів. Але це дані на 1 червня, тож площі можуть бути і більшими.

Ті ж господарства, які посадили крохмалисту в оптимальний строк, проводять її хімічний захист. Хоч більшість товаровиробників застосовують передпосівний обробіток посадкового матеріалу проти шкідників і хвороб отрутохімікатами, які занесені до переліку препаратів і зареєстровані для використання в Україні. До таких хімікатів належать: «Престиж», «Тірана», «Шедевр», «Круїзер», «Матадор-супер», «Коман». Вони захищають картоплю від колорадського жука і комплексу ґрунтових шкідників (личинок хруща, дротяників, совки) та хвороб.

При дотриманні технології обробітку посадкового матеріалу названими препаратами забезпечується захист картоплі протягом 90 днів вегетації. Для ранньостиглих сортів бульби цього цілком достатньо, а для пізньостиглих захист діє до цвітіння рослин. За потреби можливий додатковий обробіток рослин. Чим ефективні препарати з обробітку насіння картоплі? У нашій області шкідник дає два покоління колорадського жука. Передпосівний обробіток насіння одне покоління гарантовано знищує. Досягається помітне зменшення популяції шкідника. Наші колективні й фермерські господарства і частково населення вже перейшли на цю технологію боротьби зі шкідниками рослин.

—  А хто не обробив насіння перед висадкою у ґрунт?

— Залишається і традиційний метод знищення жука на рослинах. За вартістю отрутохімікатів він трохи дешевший, але за витратою праці більш клопітний.

В останні роки для роздрібної торгівлі дозволені понад 20 найменувань препаратів для знищення жука. Це інсектициди (діюча речовина переважно одна — імідаклоприд). Залежно від вмісту діючої речовини у препаратах і найменування різні: «Конфідор», «Конфідор-Максі», «Антижук», «Бомбардир», «Броня», «Жукомор», «Ратибор», «Фастак», «Ф’юрі», «Актара», «Вектор».

— Які ж препарати краще застосовувати на невеликих городах?

— У першу чергу хімікати треба купувати не на стихійних ринках, а у спеціалізованих магазинах, які займаються реалізацією пестицидів та отрутохімікатів. Вони мають бути сертифікованими, у дрібно фасованій упаковці, з інструкцією з використання. Варто подивитися у продавця сертифікат якості. Використовуючи хімікати, треба суворо дотримуватися вимог застосування. Обробляти рослини бажано увечері після 17-ої години, в безвітряну погоду, при температурі повітря не вище 20 – 22 градусів спеціальними обприскувачами. Під час роботи користуватися засобами індивідуального захисту — респіраторами та рукавицями. Щодо частоти обробітку, то термін очікування дії хімікатів та захисту від шкідника складає 20 днів. Загалом достатньо двох обробок. Термін останньої до збору врожаю — теж 20 днів.

Потерпають картоплярі і від такої напасті як фітофтороз та інші хвороби рослин. Як боротися з цим лихом і чи взагалі потрібно це робити? Чи можна обійтися без цього?

— Цьогорічна погода — часті дощі, висока вологість і температура повітря, вранішні тумани — може сприяти розвитку грибкових хвороб, яким є і фітофтороз. Він поширений та небезпечний, бо може знизити врожайність городини на 50 відсотків. До того ж і зберігання хворої картоплі може обернутися мокрою гниллю і псуванням урожаю.

До переліку препаратів для боротьби із хворобами рослин занесені такі фунгіциди: «Ридоміл Голд МЦ», «Акробат» та інші. Особливу увагу хотів би звернути на препарат «Квадрис», який застосовується не лише для картоплі, а й для помідорів, огірків, цибулі. Термін очікування в нього — лише 7 днів, а це значить, що після такого терміну овочі можна споживати. А в інших подібних препаратів термін очікування аж 20 днів.

Фунгіциди та інсектициди бувають контактної та системної дії. Контактної — коли препарат знищує шкідника, потрапляючи на нього чи на рослину, а системної — коли речовина надходить усередину рослини і лікує її. Є ще фунгіциди «Фітал», «Чемпіон» та інші, які використовують на картоплі.

Проти фітофтори рослини обробляють препаратами контактної дії — через кожні 7 днів, системної дії — через 12 – 14 днів. Треба тільки інструкцію до кожного хімікату уважно читати. Реалізатори цих товарів, як правило, мають відповідну літературу, роз’яснюють людям, як і чим користуватися. Але самі люди можуть за потреби проконсультуватися зі спеціалістом, щоб не витрачати даремно своїх грошей і не виконувати марної роботи. Коли всіх вимог дотримуватиметеся, обов’язково будете з урожаєм. А він і  цього року очікується високий.

Валерій МАГУЛА

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Coupât (Barthélémy), avocat et notaireThe legislation seeks to prohibit any marijuana possession at schools or in prisons and would only allow licensed patients or designated caregivers to possess the drug or marijuana paraphernalia for medical use.portafoglio prada
Deep Creek will host the Hornet Tip Off Classic on Dec.mcm bag
It has an exceptional management team with a proven track record of shareholder value creation (spin off of oil gas segment, merger with ACMP).alviero martini outlet
Last week in some 50 cities over the world it was the 7th Annual International Go Topless Day.prada bag
SH THE INDIE SOUL SEARCH WITH ROB MILTON Up in the clouds with Funk/Soul band SugarBad Skewing lines in hip hop with collective Death By Icon Innovating music with Sydney producer Loudun ENHANCING CREATIVE FLOW WITH SOUL SINGER NOAH SLEE Abstract Thoughts with Milwaukee MC Klassik GETTING RAUCOUS WITH AFRO BEAT COLLECTIVE THE BUDOS BAND Overcoming disempowering emotions with R singer Anais Aida Pledging to good hip hop, blues, soul, funk and old school electro with 1200 Techniques STAYING GROUNDED WITH AUSSIE MC DYLAN JOEL RISING UP WITH LONDON RAPPER KI FARO Growing the soul family with Dru Chen ERADICATING THE HIP HOP EGO WITH CAUTIOUS KIERAN Lyrical depth with Aussie hip hop trio Living Earth Sound Sessions Appreciating the beauty of life with Bongeziwe Mabandla Changing Society with EMERSON WINDY Vibing off some Afro Coustic with Stefanie Larmie CREATING A NEW GENERATION OF SOUL WITH EMRSN Igniting Cyphers with MC Cavalier In the Zone with Swedish hip hop producer Average Stranger Spitting honesty with MC Kev Hannibal Cosmic meeting with Aussie hip hop group Astro Travellers Cosmic meeting with Aussie hip hop group Astro Travellers All good vibes with Soul singer Travis Lee Exposing different cultures through music with R singer Elesia Iimura A family affair with hip hop duo NOTORIETY Singing Pure sounds with Dutch singer May TAPPING INTO THE OPTIMAL POTENTIAL OF C.mulberry bag outlet
mulberry uk

Коментарі закриті.