ДАІ рятувала від снігу словаківДругу добу розгулу снігової стихії працівники УДАІ УМВС України в Чернігівській області знову зустріли в повному складі на автошляхах регіону, повідомляє офіційний сайт УМВС України в Чернігівській області.

Серед врятованих ними зі снігових заметів водіїв та пасажирів автотранспорту – і співвітчизники, й іноземці (навіть громадяни країн Євросоюзу), адже область прикордонна, перерізана кількома важливими міжнародними шляхами.

Забувши про відпочинок, працівники Державтоінспекції продовжують працювати у тому ж режимі, який було запроваджено за рішенням керівництва МВС України в Чернігівській області ще від початку екстремального снігопаду. Весь особовий склад управління ДАІ розподілено по різних ділянках основних автошляхів для моніторингу ситуації та оперативного надання допомоги водіям і пасажирам.

Правоохоронці відстежують рух на визначених ділянках, а в разі настання нештатних ситуацій – негайно повідомляють до дорожніх служб, викликають важку техніку, регулюють рух автотранспорту в місці проведення рятувальних робіт.

Окрему складність являє собою забезпечення стабільного дорожнього руху у східній половині Чернігівщини, перерізаній пагорбами. Зокрема, поєднання стрімких схилів та затяжних підйомів є на міжнародному автошляху, що веде до прикордонного пункту пропуску «Грем’яч» в Новгород-Сіверському районі. Автоінспектори приділили особливу увагу організації безпечного пересування цією дорожньою ділянкою.

Заступник начальника УДАІ УМВС в області підполковник міліції Сергій Роман, як і решта керівництва підрозділу, особисто координує дії підлеглих працівників на найбільш напружених ділянках. Грем’яцький напрямок – саме його «зона відповідальності».

– Повний контроль за ситуацією на цьому відрізку автошляху ми встановили ще пізно ввечері у п’ятницю, 22 березня, коли снігопад тільки почався, але прогнози вже були невтішними, – розповідає Сергій Павлович. – Тут цілодобово патрулює екіпаж ДАІ. Якщо вантажний автомобіль або автопоїзд не можуть самостійно здолати підйом, переходимо до ручного регулювання дорожнього руху. Тим часом організовуємо роботу спецтехніки, вона і здійснює буксирування такого автомобіля на вершину підйому. Також створено пункти обігріві. Кожен автопатруль ДАІ має в автомобілі термос із гарячим чаєм та бутерброди для учасників дорожнього руху на випадок, якщо ті потраплять у біду.

Серед адресатів такої допомоги виявилися навіть водії каравану вантажних автопоїздів, що поверталися з Москви у рідну Словаччину. Зізнаються, їх приємно здивувало не тільки чітке та оперативне реагування працівників ДАІ на труднощі, з

якими стикнулися європейські гості (злагоджені дії правоохоронців вони вважають нормою роботи поліції, і міліціонери Чернігівщини тут «втримали марку»), а якраз ота турбота про здоров’я та безпеку кожного.

Напружена робота підрозділів Державтоінспекції з нормалізації руху на автошляхах Чернігівської області, у тісній взаємодії з дорожньо-експлуатаційними та аварійно-рятувальними службами, триває і надалі.

Коментарі закриті.