На офіційному сайті ДАІ МВС нещодавно з’явилася нова версія проекту правил дорожнього руху. Це вже друга, але ще не остаточна редакція змін ПДР України, повідомляє «Українська правда. Життя».

Зокрема, у проекті з’явився пункт, який вимагає від водія у випадку зупинки автомобіля співробітником ДАІ вийти з машини на тротуар чи узбіччя, тоді як наразі не існує жодного нормативно-правового акту, за яким водій зобов’язаний покинути салон, а не передавати документи через вікно (це загальносвітова практика).

Позитивний момент – у проекті чітко прописано, що зупиняти автомобіль і перевіряти будь-які документи має право лише співробітник міліції і лише під час виконання службових обов’язків (на «екологів-козачків» з жезлами можна не реагувати).

У нових правилах дорожнього руху пропонують прописати право водія на компенсацію в разі отримання збитку через невідповідність стану доріг, вулиць та залізничних переїздів умовам безпеки дорожнього руху.

На нинішньому етапі розробки законопроекту свої зауваження та пропозиції може висловити кожен водій у письмовому вигляді. Для цього треба відправити листа поштою за адресою: вул. Інститутська, 29-а, Київ, 01024 або на електронну адресу: post@mia.gov.ua.

Коментарі закриті.