ДАІ попереджає про заміну водійських посвідченьПравоохоронці стверджують, що після введення змінених правил дорожнього руху будуть вести роз’яснювальну роботу з порушниками.

Нова редакція ПДР, яка почне діяти з 15 квітня 2013 року, буде доводитися до водіїв транспортних засобів за допомогою співробітників ДАІ. Якщо інспектор зупинить порушника нових правил, його не штрафуватимуть.

За словами заступника начальника Центру безпеки дорожнього руху МВС України Олексія Балдіна, в першу чергу йдеться про вимогу включення ближнього світла за містом. За невиконання вимоги з водіями проводитимуть роз’яснювальну роботу. Однак даішники зазначають, що штрафи таки виписуватимуть уже в найближчому майбутньому.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України затвердив нову редакцію правил дорожнього руху. Змінений документ набуває чинності 15 квітня 2013 року і містить кілька суттєвих нововведень.

Усі транспортні засоби, що пересуваються по території України у період з 1 жовтня по 1 травня, зобов’язані включати денні ходові вогні або ближнє світло поза населеними пунктами незалежно від часу доби. Нові Правила ввели додаткові дорожні знаки і розмітку, яка поповнилася лініями сірого і помаранчевого кольору. Постійні дорожні знаки тепер мають перевагу перед розміткою, якщо вони суперечать один одному.

З’явилися поняття “газон”, “маневрування”, змінилося визначення темного часу доби. Так, на газоні тепер заборонено паркуватися, маневрування – це початок руху, перестроювання транспортного засобу з однієї смуги в іншу, поворот направо або наліво, розворот, з’їзд на узбіччя, рух заднім ходом та інші «рядові» дії водія. Час доби ділиться на нічний і денний від заходу до сходу сонця, тоді як раніше визначалося 30 хвилинами після заходу й до сходу сонця.

З нових ПДР виключено поняття обгону транспортних засобів тільки з лівої сторони, оскільки це суперечить суті обгону. Було вирішено не вводити обов’язкову зміну гуми з літньої на зимову і навпаки, обмежившись рекомендацією, а також не вводити обов’язкове використання світловідбиваючих жилетів водіями та пішоходами.

Коментарі закриті.