Польський досвід кредитування фермерів: використовувати чи ні?В садівничих товариствах Чернігівщини об’єднано багато громадян і їх звичайно цікавлять пільги по сплаті земельного податку. Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Чернігівській області надає роз’яснення з цього питання.

Відповідно до статті 35 Земельного кодексу України громадяни – члени садівницького товариства мають право приватизувати земельну ділянку без згоди на те інших членів цього товариства.

У випадку, якщо земельні ділянки приватизовані громадянами – членами садівницького товариства, і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує його право на земельну ділянку, такі громадяни є платниками земельного податку згідно з Податковим кодексом України. Вони повинні стати на облік в податкових інспекціях за місцезнаходженням дачної ділянки.

Відповідно до статті 281 ПКУ від сплати податку звільняються:

– інваліди I та II груп;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

– фізичні особи, визнані законом як постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Слід врахувати, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначеної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.

А якщо власником чи користувачем земельних ділянок, наданих для ведення садівництва, є садівницьке товариство і члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку, то таке товариство буде платником земельного податку до бюджету (включаючи земельні ділянки загального користування).

Коментарі закриті.