116 (5)Колектив «Крок» з Макошине виконує уривок п’єси «На привалі». Їх виступ журі відмітило за режисерський задум. Фото автора.

Переживаючи епізоди страшної війни, втілені юними артистами на сцені, глядачі у залі плакали.

116-54

116-33

116-48

116-27

116-7

116-5

Цього року на конкурсі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» юні таланти змагалися у двох номінаціях: «Театральне мистецтво» та «Вокальне мистецтво». У першій номінації драматичні здібності демонстрували учасники віком від 15 до 18 років, щоправда, були і молодші актори. Вік співаків на конкурсі не був строго обмежений, проте цього разу до виступів запросили лише ансамблі. Конкурс «Чисті роси-2010» був присвячений 65-річчю перемоги у Великій Вітчизняній війні.

– Виступили 12 шкіл району, – розповідає головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Вікторія Люшина. – Серед вокальних колективів у віковій категорії від 12 до 14 років професійне журі кращими визнало ансамблі «Співоча пташка» міської школи ім. Т.Г. Шевченка (керівник Оксана Шаповалова), та «Росиночки» з районної гімназії (керівник Ліана Єрмоленко). Журі також відзначило виступи колективів «Зоряне джерело» з Величківки та «Ліра» з Данилівки. У віковій категорії 15 – 18 років перше місце посів вокальний ансамбль районного центру дитячої та юнацької творчості під керівництвом Ріти Солдаткіної.

Серед драматичних виступів симпатії журі дісталися одразу кільком колективам. У номінації «Літературно-музична композиція» перше місце виборола драматична студія «Червоні вітрила» з Киселівки (керівник Тетяна Авраменко). Друге місце дісталося драмстудії «Сузір’я» школи ім. Т.Г. Шевченка (керівник Тетяна Головач). У номінації «Драма» першими стали юні актори театральної студії «Первоцвіт» з районної гімназії (під керівництвом Людмили Балій). Друге місце дісталося драматичному колективу з Березни «Монолог» (керівник Олександра Голуб). Третє місце під керівництвом Наталії Чорної виборов колектив «Дивослово» з Величківки.

– У складі журі «Чистих рос» я не вперше, тож можу відмітити, як творчо виросли дитячі колективи нашого району, – ділиться враженнями методист районного методкабінету Надія Бігліцова. – Мене вразила дуже переконлива гра юних акторів студії «Монолог». Не менше сподобався виступ «Первоцвіту» та «Дивослова». Гадаю, не тільки мені надовго запам’яталася гра юного актора, який виконував роль старшини в уривку спектаклю «А зорі тут тихі». Деякі виступи дійсно зачепили за живе, в очах глядачів блищали сльози.

На конкурсній сцені скоряли публіку талантами не тільки школярі. До смаку публіці також прийшовся виступ ансамблю педколективів шкіл Гусавки та Локнистого під керівництвом Тамари Ващенко.

Коментарі закриті.