чиновники запевняють, що проблем з імпортними ліками не будеВіце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко переконує, що жодних проблем з постачанням ліків після запровад-ження ліцензування імпортних лікарських засобів не виникне.

Як передає УНІАН, про це він сказав журналістам на брифінгу у Кабінеті міністрів.

Костянтин Грищенко нагадав, що в українському законодавстві запроваджується обов’язкова норма про належну виробничу практику (GMP). За його словами, це є система забезпечення якості ліків, яка гарантує дотримання міжнародних стандартів.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що з 15 лютого імпортні

ліки зможуть потрапити в Україну лише за умови дотримання цих вимог. Він зауважив, що представництва закордонних фірм, які імпортують лікарські засоби в Україну, були заздалегідь про це попереджені.

– Жодних проблем з постачанням ліків не повинно бути, – сказав Костянтин Грищенко. Додавши, що на даний момент усі імпортери мають на своїх складах достатній запас ліків.

– Це їхній обов’язок і вони його усвідомлюють, – заявив віце-прем’єр.

Як повідомлялося, з 1 березня в Україні набуває чинності закон про ліцензування імпорту ліків. Документ стосуватиметься близько 8 тисяч найменувань лікарських засобів, які ввозять на територію України.

Громадські організації, лікарі й пацієнти закликали Президента Віктора Януковича скасувати цей закон. На їхню думку, режим ліцензування залишить громадян України без доступу до більшості імпортних ліків.

Тим часом у зв’язку з обговоренням у засобах масової інформації можливості зникнення з ринку України лікарських засобів іноземного виробництва омбудсменом Валерією Лутковською відкрито провадження із зазначеного питання та здійснюється постійний моніторинг.

Про це повідомили у прес-службі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

З метою забезпечення права громадян на отримання лікарських засобів, з’ясування ймовірності скорочення в аптекарській мережі препаратів іноземного виробництва та у максимально стислі строки вирішення питання умов ліцензування імпорту омбудсмен направила запити до Міністерства охорони здоров’я України та Державної служби України з лікарських засобів. Керівництво цих відомств до 25 лютого має поінформувати про заходи, які вживаються з метою недопущення порушення прав на придбання лікарських засобів іноземного виробництва.

З 1 березня 2013 року про випадки порушень прав на забезпечення іноземними медичними препаратами можна повідомляти за телефоном «гарячої лінії» уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: (044) 253-75-06.

Коментарі закриті.