viborВідповідно до статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» участь у передвиборній агітації забороняється органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам та у робочий час посадовим і службовим особам цих органів; членам виборчих комісій протягом строку їх повноважень у відповідних виборчих комісіях.

Про це застерігає юридичний відділ Менської районної державної адміністрації.

Забороняється використання приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі.

Забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження агітаційних матеріалів, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії чи кандидатів у депутати або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями.

Забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Поширення у будь-якій формі матеріалів, що містять заклики до ліквідації незалежності України, зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву її безпеки, незаконного захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства та розпалювання міжетнічної, расової, національної, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, забороняється.

Забороняється розміщення матеріалів передвиборної агітації, політичної реклами на об’єктах культурної спадщини.

З часу припинення передвиборної агітації (24 година останньої п’ятниці перед днем голосування) забороняються проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії – суб’єкти виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати.

Передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення встановленого законом порядку проведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України.

Одночасно повідомляємо, що голова районної державної адміністрації, його заступники та працівники структурних підрозділів районної державної адміністрації не беруть участі у передвиборчій агітації.

Також звертаємо увагу державних службовців інших органів влади району та посадових осіб органів місцевого самоврядування на необхідність дотримання вимог законодавства щодо обмежень у проведенні передвиборної агітації.

Про випадки проведення передвиборної агітації з порушенням вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України» просимо жителів району повідомляти районну державну адміністрацію за тел.: 3-11-52, 2-14-35.

Коментарі закриті.