Чим більша лікарняна каса, тим краще лікування
Менянину Михайлу Лупиносу під час лікування в терапевтичному відділенні ставили крапельниці, робили уколи і давали таблетки. Все – за рахунок лікарняної каси, в якій він уже близько десяти років.

За останній рік кількість членів лікарняної каси збільшилася на 80 осіб і становить нині 5,6% всього населення Менщини.

Коли державі не до нас

Загальне обов’язкове державне медичне страхування у нашій країні досі не запроваджене. І, судячи з нинішніх проблем, у нардепів до цього закону черга дійде не скоро. А лікуватися стає все дорожче, збільшується число українців, для яких навіть планове лікування уже недоступне через малі зарплати і пенсії.

Один з виходів з цієї ситуації – добровільне медичне страхування. У нас на Менщині його першою ластівкою стало створення лікарняної каси при районній лікарні. Було це 2003 року, першими до неї вступили лікарі і держслужбовці, згодом приєдналися працівники інших підприємств та організацій, пенсіонери. Основний принцип добровільного медичного страхування: здоровий лікує хворого, багатий лікує бідного.
більше, ніж з бюджету

На сьогодні лікарняна каса налічує 2088 членів. І хоч за останній рік кількість добровільних страхувальників збільшилася на 80 осіб, для нашого району це мало. Адже чим більше учасників, тим більше внесків, а значить – і можливостей у лікарняної каси надавати медичні послуги.

Але результати і так досить помітні. При щомісячних членських внесках 20 гривень за минулий рік на одне лікування витрачено в середньому 640 гривень (при можливості до 1000 гривень). Загальна кількість використаних коштів за рік – 450 тисяч гривень. Для порівняння: з бюджету на 2015 рік на медикаменти райлікарні виділено лише 300 тисяч.

Членам лікарняної каси при стаціонарному лікуванні надавалися медикаменти та вироби медичного призначення (бинти, шприци, системи та ін.), а при лікуванні в стоматологічному відділенні – препарати для знеболювання та витратні матеріали.

До речі, згідно зі статутом лікарняної каси безкош­товно можуть лікуватися не лише учасники, а й їхні діти до 18 років (якщо студенти – до 21 року). А також, незалежно від того, лікується людина амбулаторно чи стаціонарно, оплачується рентгенівська плівка.

Виписалася – і написала заяву

– Одна моя знайома довго не хотіла вступати до лікарняної каси, – розповів головний лікар Петро Хомрач, – аж поки сама не потрапила до нас на лікування. В палаті разом з нею було п’ятеро хворих, четверо з них виявилися членами лікарняної каси. Коли вона побачила, як її сусідкам по палаті медпрацівники несуть ліки, а їй все довелося оплачувати з власного гаманця – агітувати вже було не потрібно. Виписавшись з лікарні, вона тут же подала заяву про вступ до лікарняної каси.

В одній з палат терапевтичного відділення «Наше слово» поспілкувалося з пенсіонером з Мени Олександром Асауленком, який сказав:

– Я на своє лікування вже витратив майже дві тисячі гривень. Якби був у лікарняній касі – вийшло б значно менше.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;In 2005, Mary suffered a stroke and moved to Fair Haven Retirement CenterThings That Must Not Be Lost Homework Assignment: Get Education (due tomorrow.mk handbags uk
Power rating: 6.black timberland boots
AFP PHOTO / DON EMMERTDON EMMERT/AFP/Getty Images

AUGUSTA, Ga.michael kors purses uk
Marshawn Lynch now selling

Seahawks RB Marshawn Lynch answers questions with the phrase, “I’m just here so I won’t get fined,” during Super Bowl XLIX Media Day on Jan.michael kors outlet uk
all three times.mulberry bags uk

Ancient stone artifacts from East Africa were first uncovered at Olduvai Gorge in Tanzania in the mid 20th century, and those tools were later associated with fossil discoveries in the 1960s of the early human ancestor Homo habilis.mulberry outlet york

Коментарі закриті.