До “Нашого слова” звернувся житель Мени з проханням роз’яснити, чи є правомірними остання сесія міської ради та рішення, ухвалені на ній. Адже, на його думку, відбулося порушення вимог законодавства та регламенту міськ­ради. А саме: рішення про скликання сесії було приховано від населення, про день і час її проведення ніде не повідомлялося.

– У статті 15 Регламенту роботи міської ради шостого скликання дослівно сказано наступне: «Рішення про скликання сесії ради з зазначенням часу скликання, місця проведення сесії та питань, які передбачається внести на розгляд ради, доводиться до відома депутатів і населення не пізніше як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніше як за день до сесії», – пояснює юрист міської ради Людмила Стародуб. – Двадцять перша сесія, яка відбулася 21 вересня, – позачергова. Скликалася вона для вирішення нагальних питань, що і може вважатися винятковим випадком. Юридичного трактування «винятковості випадку» немає. Рішення про скликання сесії (в тому числі і позачергової) ухвалює міський голова (п.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), а потребу її проведення підтверджує депутатський корпус. З даного приводу протестів депутатів не надходило.

Розпорядження №62 від 19.09.2012 року «Про скликання позачергової двадцять першої сесії міської ради шостого скликання» для ознайомлення населення було оприлюднене в мережі інтернет на офіційному веб-сайті міської ради ще 19 вересня в розділі «Анонси». Обов’язкове розміщення даної інформації в друкованих ЗМІ чинним законодавством та Регламентом не передбачене. Депутати міської ради про мету та час проведення сесії були проінформовані в телефонному режимі також своєчасно (підтвердження цьому надали в особистій бесіді депутати Володимир Салій, Олександр Савенко, Людмила Погребна та Михайло Махіна – авт.).

– З рішеннями попередніх виконкомів та сесій міської ради усі бажаючі вільно можуть ознайомитися на тому ж офіційному сайті міської ради в розділі «Документи» – запевняє секретар міської ради Валентина Новик. – А бажаючі переглянути протоколи сесій (якщо вони не є депутатами міськради чи членами виконкому), згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», повинні подати запит, на який не пізніше п’яти робочих днів буде надано вичерпну відповідь.

Коментарі закриті.