Торік худоби у Менському районі побільшалоУкраїнський ринок молока переживає не найкращі часи. Адже основний покупець нашої «молочки» — Російська Федерація — цьогоріч 28 липня «по-братськи» заборонила її ввезення. Надії підприємці покладають на країни ЄС. Та як швидко змінять русло українські «молочні ріки» – залишається загадкою.

Чернігівщина — визнаний лідерів з виробництва молочної продукції

На сьогодні в Чернігівській області працює 12 молокопереробних підприємств. Їх кількість залишається стабільною. Та завантаженість виробничих потужностей ледь дотягує до половини.

За вісім місяців поточного року було вироблено понад 34 тисячі тонн молочної продукції, а це на 17% менше, ніж за відповідний період минулого року. Так запевняють у департаменті агропромислового розвитку області. Зниження відбулося лише по вершках та сирах сичужних. Однак їх питома вага у загальних обсягах виробництва становить майже 40%, що і тягне за собою такі наслідки.

Більше половини підприємств спеціалізуються на виробництві продукції довготривалого зберігання: сухе молоко, масло вершкове, сири жирні, молочні консерви. На зовнішній ринок орієнтуються «Ічнянський завод сухого молока та масла»», «Ічнянський ММК», «Лосинівський маслосирзавод», «Менський сир» та «Новгород-Сіверський сирзавод».

Немає злого, щоб на добре не вийшло

Зважаючи на проблеми експорту в Росію, чернігівські бізнесмени-власники підприємств молочної галузі змушені переорієнтовуватися на нові ринки збуту.

У цьому є і свій плюс. Адже для того, щоб започаткувати нові торгівельні відносини, необхідно себе добре зарекомендувати. Це можливо лише за умови високої якості продукції та широкого асортименту. Отже підприємства змушені самоудосконалюватися.

Як результат — за підсумками січня – липня 2014 року з області було експортовано молочних продуктів на суму понад 17 мільйонів доларів США. А це на 31% більше, ніж торік.

Продаж здійснювався до Азербайджану, Киргизії, Туркменістану, Таджикистану, Вірменії, Грузії, Монголії, Єгипту, Афганістану та Російської Федерації (до 28 липня).

А основний виробник сирів жирних — Філія «Менський сир ППКФ «Прометей», який здійснював експорт лише до Росії, — переорієнтувався на ринок Молдови та Казахстану.

Тож, як кажуть: «немає злого, щоб на добре не вийшло».

Чи потрібна ЄС українська «молочка»?

Молоко та молочні продукти ми виробляти навчилися. І навіть розібрались із євростандартами. Черга за ЄС, який має відкрити ринок для українських продуктів.

До слова, минулого тижня завершилась місія до України з інспекції молочних продуктів Ветеринарної та харчової служби ЄС. Впродовж наступних кількох тижнів експерти, які працювали в Україні, нададуть висновки та коментарі. Якщо знайдуть недоліки у виробничому процесі або порушення технологій — вимагатимуть виправити ситуацію та вдосконалити виробництва. Для завершення всіх процедур потрібно щонайменше 3 – 4 місяці.

Для прикладу, у Хорватії на усунення всіх прогалин та отримання схожих дозволів дозволу пішло близько восьми років. Тож наразі ще зарано судити, коли розпочнеться експорт українських молочних продуктів до ЄС і які країни ласуватимуть нашою молочкою.

Час Чернігівський.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;All were accused of criminal wrongdoing or misconduct in connection with the deaths of inmates at four state prisonsA Yankees devotee and Steelers groupie, he has been scouring the forest of fertile NYC sports sections since the 1970s.michael kors handbags uk
; Jeremy Garcia, Warren, jr.mcm bags
Sophie Cruvelli.mulberry outlet york

”Westfield Miranda will also offer premium customer services including valet parking and personal styling services,” Mr Jordan said.mulberry outlet uk

Five Kahuku senior football players signed with the teams they had earlier orally committed to on Wednesday morning during a school wide assembly in the gym.michael kors uk stores

cry every day, Coyle said, standing fewer than 3 feet away from his daughter killer, who sobbed throughout the proceeding.discount mulberry bags uk
Its staff will use the results to refine the process by which they prioritize road projects for funding.prada glasses
hogan online

Коментарі закриті.