У Менській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості безробітним розповіли про нові правила надання субсидій.

– У нових правилах призначення субсидій з’явилася вимога щодо необхідності сплати єдиного соціального внеску не менш як за три місяці за період, за який враховуються доходи. Крім цього, враховується певний умовний дохід таких осіб. Нам необхідно чітко зрозуміти, хто отримує субсидію і на яких умовах. Тобто якщо громадянин не має можливості працювати через відсутність робочого місця і очевидно людина хоче, але не може, тут держава повинна надати соціальну підтримку, – наголосила начальник відділу надання субсидій управління соціального захисту населення Менської РДА Оксана Зінченко.

Водночас вона зауважила, що у всіх конкретних випадках потрібно розбиратися: можливо, цей громадянин чи його сім’я перебуває у складних життєвих обставинах. Вона пояснила, що в обласних центрах і містах обласного значення субсидія в таких випадках може призначатися тільки в тому разі, якщо сім’я перебуває у складних життєвих обставинах або працездатні члени сім’ї сплатили ЄСВ не менш як за два місяці перед місяцем звернення.

У сільській місцевості – інша ситуація. Лише комісія має право призначити субсидію за умови, що працездатні члени цієї сім’ї не перебували за кордоном понад 60 днів.

Кабінет міністрів 27 квітня вніс зміни в програму надання субсидій. Відтепер громадяни не отримуватимуть допомоги від держави на оплату комунальних послуг, якщо у власності сім’ї є авто, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соцзахисту населення.

Також субсидію не надаватимуть, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних, а будинку – 200 квадратних метрів (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей).

Субсидію можуть отримати безробітні, які офіційно зареєстровані у службі зайнятості. Тим домогосподарствам, до складу яких входять непрацюючі працездатні особи і при цьому вони не перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, органи соцзахисту рахуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

Коментарі закриті.