Чи міняти газ на електроенергію?
Григорій Хрущ.

За інформацією з уряду, для споживачів, які відмовляться від газового опалення і перейдуть на електричне, передбачать суттєві знижки. Чи можливо зробити це у нас в районі? З цим запитанням «Наше слово» звернулося до головного інженера Менського РЕМу Григорія Хруща.

Переходять, але небагато

– Можливо, і такі приклади вже є на Менщині, – повідомив Григорій Олександ­рович. – Але не масово і не так просто, як здається. Справа в тому, що наші вуличні мережі старі і розраховані на значно менше навантаження, ніж є зараз. Тому при кожному такому зверненні ми змушені застосовувати індивідуальний технічний підхід, враховувати і місце, де розташований об’єкт, і стан мереж, і багато інших чинників. При масовому зверненні у нас будуть дуже серйозні технічні проблеми, а поки що не відмовили нікому. Але в кожному випадку працюємо із замовником індивідуально.

А далі Григорій Олександрович розповів, що сьогодні перепон для того, щоб підключити до об’єкта споживача трьохфазний струм, встановити багатотарифний лічильник, немає – були б гроші у замовника. А вони немалі як для пересічного жителя Менщини. Тому, мабуть, і осель, що обігріваються електрикою, у нас у районі зовсім мало.

З чого починати?

Якщо все ж маєте гроші і бажання, то починати слід із розрахунку теплової потужності, яка необхідна для обігріву вашого будинку. Іншими словами – визначитись, який опалювальний котел «подужає» обігріти потрібні вам приміщення. Другий етап – визначення потужності електричної, що забезпечить нормальну роботу всіх електроприладів у вашій господі. Третій – збір необхідних документів, які замовник має подати в РЕМ, щоб той почав роботу на об’єкті.

Утім, уже на другому етапі Григорій Хрущ радить звертатися до працівників РЕМу – тут і кваліфіковану пораду нададуть, і розкажуть, які документи треба.

Гуртове – чортове?

Ті замовники, які живуть у багатоквартирних будинках, але мають індивідуальне опалення своїх квартир, також можуть з газу перейти на електрику. Але для цього їм, перш за все, потрібно провести реконструкцію внутрішніх електромереж свого будинку. Лише після цього так само, як і з власниками приватних будинків: той же індивідуальний підхід і пошук конкретних варіантів для конкретної квартири.

Що ж до тих жителів міста, чиї квартири підключені до централізованого опалення, то вони ледь не в ролі заручників.

– У центральній котельні міста серйозні теплові потужності і перевести її на електричні котли – дуже велика технічна проблема. Причина та ж сама: мережа будувалась давно і на такі навантаження не розрахована, – говорить Григорій Олександрович. – Починати доведеться не з котельні, а з реконструкції електролінії. Без цього не обійтися.

Щоб економити, треба мати гроші

Спеціалісти кажуть, що тим, хто захоче перейти з газового опалення на електричне, слід мати хоча б 20 тисяч гривень. Бо міняти доведеться не лише котел, а й труби, перехідники, купувати сучасні радіатори з терморегуляторами тощо. А ще ж – заплатити РЕМу за підвід потрібної потужності, після реконструкції опалення зробити хоча б невеликий косметичний ремонт у приміщеннях.

Для пересічного жителя нашого району це дорого. Тож доведеться економити традиційними методами: утеплювати вікна і двері, конфорку на плиті тримати запаленою лише тоді, коли там щось вариться, і, звичайно ж, звикати до помірних температур у кімнатах.

Як можна економити

infografika_ekonom

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;The program puts people on the path to peace by giving them hope, according to Sami Kilani, a Palestinian member of the executive committee and a doctoral student in social work at McGillVincent / Grenadines Suriname Trinidad and Tobago Turks and Caicos Islands US Virgin Islands USA

Oceanian ZoneAmerican Samoa Cook Islands Fiji New Caledonia New Zealand Papua New Guinea Samoa Solomon Islands Tahiti Tonga Vanuatu

South American ZoneArgentina Bolivia Brazil Chile Colombia Ecuador Paraguay Peru Uruguay Venezuela

Iraqi football has enjoyed a resurgence in 2013, a year that started with the senior national side reaching the final of the Gulf Cup in Bahrain in January, and continued with the country’s youngsters finishing fourth at the FIFA U 20 World Cup Turkey 2013, their best result in four appearances in the competition.mk handbags uk
North Carolina defeated Georgetown 63 62 to win the title.cheap ray bans
Assaut de Soissons.prada bags uk
We operate the world’s fastest payments processing network, connecting consumers, financial institutions, merchants, governments and businesses in more than 210 countries and territories.prada bags uk

Коментарі закриті.