Законом України «Про відходи» встановлено, що поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів та правил. Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

– Берег річки біля колишнього колгоспу «1 Травня» засіяний склом, – з болем розповідає майстер по благоустрою КП «Менакомунгосп» Любов Харькова. – Лісосмуга по дорозі з Мени на Корюківку, яку торік було повністю прибрано, знову завалена сміттям. Контейнери, що встановлені на вулицях міста і котрі призначені для утилізації пластику, склянок, паперу, буквально закидані гіллям і бур’янами з присадибних ділянок, поламаними старими меблями, трупами домашніх тварин. Чи можна за таких умов забезпечувати чистоту у місті?

Любов Миколаївна наводить конкретні приклади, коли меняни зневажливо ставляться і до роботи комунальників, і до самих же себе. За її словами, тільки по вулиці Індустріальній вивозять щотижня по два великі причепи різного непотребу. По вулиці Енгельса забирають сміття щоденно, а вже на ранок непотріб і по дорозі валяється. Біля мийки, що по вулиці Шевченка, під контейнер постійно викидають траву, гілля, листя. Хоча таке сміття дуже легко утилізувати на присадибній ділянці, облаштувавши компостну яму.

– Я живу у цьому місті і мені боляче дивитися на те, що відбуваєть­ся, – каже Любов Харько­ва. – Мені не байдуже, що з вигрібних ям де­які господарі викачують нечистоти просто на вулицю чи в ставки. Не байдуже, що складують по вулицях гній і «аромати» линуть на всю околицю. Не байдуже, коли за­-валюють контейнери бур’янами, а вітер розносить вулицями папір і пластик.

Любов Миколаївна повідомила, що виконком міської ради та комунальники мають намір вживати жорстких заходів щодо тих жителів міста, які нехтують правилами поводження з побутовими відходами. Зокрема, передбачені доволі значні штрафи. При цьому служба благоустрою «Менакомунгоспу» все ж сподівається і на свідомість менян. Бо наше місто – це наш спільний дім. Яким він буде – залежить від кожного.

Коментарі закриті.