Чи "бігатимуть" за довідками жителі об'єднаних громад?

Як організувати надання реєстраційних та адміністративних послуг у районах та новостворених об’днаних громадах – радились і планували на обласному форумі з питань адмінпослуг «Сервіси майбутнього», – повідомляє ЧЧ.

 

Серед учасників обласного форуму суб’єктів надання адміністративних послуг – різні сторони процесу реформування адмінпослуг, котрі обговорюють, як пройти цей шлях якомога швидше й безболісно. Йдеться про створення центрів надання адмінпослуг на місцях, на рівні об’єднаних громад, і розширення сфери їх повноважень. Одна з нових об’єднаних територіальних громад – Кіптівська – належить до лідерів в Україні в цьому процесі.

 

Фахівці головного територіального управління юстиції в області – організатори форуму – консультували представників самоврядування щодо реєстрації через ЦНАП місця проживання фізичних осіб, реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, речових прав на нерухоме майно, земельних ділянок у державному земельному кадастрі. Це останнє питання належить зараз до найпроблемніших.

 

На розгляді в парламенті перебувають законопроекти щодо передання  місцевому самоврядуванню ще цілої низки адмінпослуг, аж до таких специфічних, як реєстрація транспортних засобів та водійських посвідчень, що зараз є в компетенції органів внутрішніх справ. З перспективами законодавчих змін учасників форуму ознайомили посадовці Міністерства економічного розвитку.

 

Не громадянин мусить «бігати» за довідками, а навпаки — послуга має супроводжувати того, хто її потребує; замість кількох інстанцій, які треба обійти для отримання дозволу, має бути достатньо однієї; прискорити час надання послуги й мінімізувати спілкування з чиновником. Такі основні цілі реформи в сфері адмінпослуг, вкотре підкреслюють організатори форуму.

Мітки: ,

Коментарі закриті.