Хто їхав останнім часом по трасі від Мени до Чернігова, спостерігав, очевидно, як над  дорогою активно вирубують дерева. «Наше слово» дізналося, чиїх то рук справа і хто на це дав дозвіл.

Ще вчора тут стояли могутні тополі.

Небайдужі люди неодноразово зверталися до газети із проханням розібратися, навіщо знищують дерева над дорогою. Тим більше, під вирубку потрапили й багатолітні липи, котрі, до речі, аж ніяк не могли загрожувати безпеці руху автомобілів. А ця порода дерев вважається надзвичайно цінною, до того ж, росте вельми повільно.

Група депутатів районної ради навіть звернулася з офіційними листами до губернатора та прокурора області з проханням дати правову оцінку цих дій. І пояснити, чи на законних підставах від початку року триває  вирубування дерев у придорожній смузі автодороги Чернігів – Грем’яч, яка проходить територією нашого району. Депутати запитують: чому вирубування відбувається саме на Менщині? Тоді як у сусідніх Сосницькому і Чернігівському районах насадження не знищуються.

За словами заступника голови РДА Володимира Василенка, районна влада жодних розпоряджень чи дозволів на вирубування дерев уздовж траси Чернігів – Грем’яч не надавала. Ця справа у підпорядкуванні обласної служби автомобільних доріг.

У свою чергу, начальник цієї служби Анатолій Кутузов, зауважив, що вирубування дерев – санкціоноване, погоджене з місцевими лісниками. За правилами, видається лісопорубний квиток. Дерева вирубують відповідно до вимог програми експлуатації та обслуговування автомобільних доріг – щоб не створювали аварійних ситуацій над трасою. Більше того, Анатолій Єгорович запевнив, що на місці вирубаних посадять нові    деревця. А ще просто у присутності журналіта «Нашого слова» дав розпорядження, аби багатолітні липи не чіпали.

От тільки хто поверне ті дерева, котрі вже встигли знищити…

Коментарі закриті.