Чому менські дороги віддали «чужим»?
У «Райавтодорі» вистачає і техніки, і спеціалістів. А працювали повноцінно лише два місяці на рік. В основному існують у режимі чергування – два працівники чергують, інші – вдома «на телефоні». І зарплата відповідна – вже три місяці не бачили.
Дорогу по міській вулиці Уриць­кого відремонтували. Гарна – хоч боком котись. Робили її коштом обласного бюджету. Ще чотири вулиці планувалося за рахунок міста до ладу довести. І тут почалися проблеми.

Без ліцензії

Ремонт вулиці Урицького обійшовся у мільйон 800 тисяч гривень. Але це вже пройдений етап.

Рішенням сесії міської ради від 18 вересня було затверджено кошторисну документацію по капітальному ремонту проїзної частини ще чотирьох вулиць. На упорядкування вулиці Щорса виділяється 630 тисяч гривень, 1 Травня – 566 тисяч, Транспортної – 124 тисячі та Кірова – 314 тисяч гривень.

Документація вже розроблена. І тут виявляється, що договір на виконання робіт міськрада уклала не з місцевими шляхобудівельними організаціями (у Мені їх аж три), а з КП «Центр державно-приватного партнерства» Чернігівської обласної ради.

Це комунальне підприємство необхідної спеціальної техніки та фахівців-дорожників не має. Мало того, ще й ліцензія на проведення таких робіт відсутня.

Знайдіть хоч когось

– А що мені залишалося робити? – гарячкує міський голова Федір Фесюн. – Ще минулого року звертався до ШРБУ-82, сказали без передоплати нічого робити не будуть. Влітку цього року також була розмова, результат – той же.

Довелося міській владі шукати підрядника за межами району.

– Поїхав до обласного управління капітального будівництва, – розповідає мер. – Попросив: «Знайдіть мені хоч когось!» У результаті пошуків «Центр державно-приватного партнерства» погодився. Уклали договір. Вже й 285 тисяч гривень авансу за капремонт Транспортної, Кірова та 1 Травня їм перерахували.

Дорожники обурені

– Якби нам перерахували такі кошти, то й ми б із задоволенням роботи виконали, – коментує ситуацію начальник філії Сосницької ДЕД Леонід Титаренко. – Але нам навіть пропозицій не надходило. Вперше про це на сесії почув (Леонід Дмитрович є депутатом міської ради – авт.). Сил, техніки і бажання вистачає. Якщо чесно, то відчуваю лише подив і обурення.

«Менському райавтодору», що є філією «Облавтодору», виконати роботи теж ніхто не пропонував.

– Давайте будемо судити по діях і зважено, – говорить керівник ШРБУ-82 Віктор Штирхун. – Наша організація лише за півроку перерахувала до районного та міського бюджетів 340 тисяч гривень податків на доходи фізичних осіб. Здавалося б, чим більше заробимо – тим і місту краще. Робіть висновки самі.

Невеселий результат

Хто правий, а хто не зовсім – судити не нам. Як сказав керівник ШРБУ-82, «час розставить усі крапки над «і».

Та підсумок не радує: зима близько, час згаяно, аванс проплачено, роботи не почалися. Місцеві шляхоремонтні організації через посередника працювати не хочуть. Завіса.

P.S. На момент виходу матеріалу стало відомо, що ремонт по вулиці 1 Травня таки ведеться. Роботи виконують «чужі».

Коментарі закриті.