шахрайЧернігівські поліцейські не можуть вести сторінки у російських соцмережах. Згідно нового наказу, працівники всієї поліції повинні покинути російські ресурси – ВКонтакте, Однокласники і в подальшому не створювати нові. Цим хочуть мінімізувати доступ російської сторони до особистих даних працівників поліції. Навіть є така інформація, що ФСБ періодично моніторить сторінки в соцмережах і бере звідти необхідну інформацію.

Про це повідомив старший інспектор прес-служби управління патрульної поліції в м. Чернігові, майор поліції Віталій Копистко.

На базі Постанови Кабінету Міністрів України  від 21 жовтня 2015 р. № 851 “Деякі питання використання доменних  імен державними органами в українському  сегменті Інтернету” був підписаний наказ від 7 грудня 2015 року:

Окрім заборони працівникам поліції мати акаунти в російських соцмережах, згідно цього наказу посадові особи повинні використовувати для здійснення службового листування виключно електронні поштові скриньки, що розміщені на серверах, які перебувають у доменній зоні GOV.UA або .УКР.

«В чернігівське управління цей наказ надійшов 16 березня 2016 року. Начальник поліції зібрав увесь особовий склад і одразу з ним ознайомив.

Якщо працівник поліції ослухається і залишить або створить сторінку в забороненому домені, то на нього чекає дисциплінарне стягнення», – уточнив Віталій Копистко.

За його словами, це робиться з метою запобігання можливого витоку службової інформації, а також використання особистої інформації працівників національної поліції України в інформаційних операціях російських спец служб.  ФСБ постійно моніторить сторінки поліцейських і «знімає» усю необхідно інформацію.

«Це не перша спроба обмежити спілкування працівників поліції в соцмережах. Щось подібне озвучували ще в  2013 році. Але тоді це було більше схоже на рекомендацію, аніж на наказ», – розповів поліцейський.

Коментарі закриті.