Порушення були виявлені під час митного оформлення на митному посту «Чернігів-вантажний». Вантаж надійшов в Україну з Китаю морським транспортом і направлявся на адресу однієї з харківських фірм.

На початку здійснення митних процедур спрацювала автоматизована система аналізу та управління ризиками, що свідчило: вантаж підлягає поглибленій перевірці.

За документами у контейнері знаходився збірний вантаж з 28 найменувань товарів. При здійсненні його огляду митники виявили численні порушення.

У контейнері знаходилась велика кількість не заявлених у документах китайських товарів, серед яких: авто-магнітоли, портативні плеєри різних модифікацій, сторожові протипожежні системи, автомобільні відеореєстратори (в асортименті), пристрої для відмикання дверей (домофони з кольоровими екранами), відеокамери, переговорні пристрої та кілька різновидів інструментів. Кількість незаявлених товарів кожної позиції коливається від 100 до 1000 одиниць.

Крім того, встановлено, що навіть ті товари, які вказані у документах, мають величезні розбіжності по кількості. Наприклад, за документами ввозиться близько 1,5 тисячі електричних освітлювальних приладів, а в наявності їх – понад 5 тисяч. Ці порушення стосувались меблевої фурнітури, косметичних інструментів, дверних замків, ручок, тощо.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України. Митницею порушена адміністративна справа. Кількість товару, що ввозився в Україну з порушенням, налічує 139,5 тисячі одиниць, а вартість (за попередньою оцінкою) – близько 2,9 мільйона гривень.

Коментарі закриті.