«Чернігівське земляцтво» допомагає пораненим бійцямУ Міжнародному виставковому центрі в Києві відбулося щорічне зібрання товариства «Чернігівське земляцтво». Цього року воно виявилося з гірким присмаком війни, однак земляки були раді зустрічі.

Менську делегацію очолили голова райдержадміністрації Олександр Мисник та голова районної ради Володимир Нев­жинський.

Перед початком зібрання учасники мали змогу оглянути виставки, зорганізовані обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України, народним аматорським об’єднанням художників «Деснянська палітра», Національним історико-культурним заповідником «Гетьманська столиця» тощо.

Про звершене «Чернігівським земляцтвом» у році минулому інформував голова ради товариства Віктор Ткаченко.

– Життя внесло свої корективи у плани земляцтва з урахуванням ситуації в державі, – сказав Віктор Вікторович. – Наші земляки стали активними учасниками Євромайдану, допомагали коштами, одягом, харчами, наповнюючи не лише наш намет на Майдані Сіверським духом. Двоє наших хлопців – Андрій Мовчан та Василь Прохорський – навіки залишилися на Інститутській. Вони стали Героями України посмертно.

Ще 72 молоді сіверяни загинули у війні на сході України. З ініціативи земляцтва було проведено благодійний ярмарок «Коло життя», на якому зібрано понад 100 тисяч гривень для лікування поранених бійців. У Міжнародному виставковому центрі на благодійних засадах виділено приміщення, в якому понад три місяці працює «Волонтерська сотня». Кілька машин протягом тижня виїжджають з благодійними вантажами у зону АТО, госпіталі, місця проживання вимушених переселенців.

На зібранні було вшановано найактивніших членів земляц­тва, вручено їм відзнаки товариства. Серед них і народний артист театру, естради і кіно Борис Харитонов.

На зборах виступили в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман та голова обласної ради Микола Зверєв. Керівники Чернігівщини вручили відзнаки найдостойнішим землякам.

Було підписано і традиційну угоду про співробітництво обл­держадміністрації, обласної ради і ради товариства «Чернігівське земляцтво».

А далі відбулося святкове концертне дійство з нагоди 19-го зібрання земляцтва. Порадував усіх присутніх своїм співом заслужений артист України Віталій Свирид.

У концерті взяли участь аматори сцени районного Будинку культури, гармоністи з Ленінівки, фольклорний ансамбль з Локнистого і танцюристи з менського «Барвінку». Усі разом вони показали землякам обрядове дійство українського весілля.

“Нашому слову” вдалося підслухати діалог глядачки і однієї учасниці-фольклористки.

– Ну і гарно ж вам удався спів під фонограму!

– А що це таке – фонограма? Я ж не правильно заспівала останній куплет весільної пісні. Мабуть, через ту фонограму усі в залі те помітили?

– То ви вживу співали?

– А є ще й в мертву?..

Зібрання земляків завершилося за щедро накритими столами у куренях, де всі невимушено спілкувалися. І танці були! Ленінівські гармоністи об’єднали у танку ледь не всі райони області, які прибули до Києва.

Коментарі закриті.