Цьогоріч в області більше ніж на 20% зросла кількість облікованих кримінальних правопорушень усіх видів, а от кількість справ? доведених до логічного завершення, тобто до обвинувачувального вироку такими показниками похвалитися не може.

Gро це під час координаційної наради всіх силових відомств заявив прокурор області Віктор Комашко.

Отже, далі говоримо про кількість та якість розкритих правопорушень, злочинних схем та справ хабарників, тобто про «Ефективність взаємодії правоохоронних органів області».

Правоохоронна система області, як і всієї України, нині перебуває в стані реформи, але покищо значних плюсів цього процесу непомітно. Принаймні про це говорить статистика, яку озвучив прокурор Чернігівщини Віктор Комашко.

— Незважаючи на вжиті в цьому році заходи, існуючі негативні тенденції в структурі й динаміці злочинності, не лише не подолано, деякі з них суттєво погіршилися, — каже він.

Так, на Чернігівщині від початку року значно зросла кількість облікованих кримінальних правопорушень. При чому дві третини з них — майнові злочини, заподіяні, як окремим громадянам, так і державі. Йдеться, зокрема, і про лісових крадіїв, які незаконно вирубують і збувають ділову деревину.

Буквально в четвер у Городянському районі «накрили» незаконну вирубку, а вже в п’ятницю поліціянти затримали вантажівку з чотирма кубометрами дубу в селі Ягідному Чернігівського району. На жаль, зловмисники не захотіли спілкуватися із поліцією та втекли, залишивши машину без номерів та вантаж правоохоронцям.

Іще один «подаруночок» чекав на правоохоронців у лісосмузі поблизу села Редьківка, спритники нарубали два куби сосни та завантажили ї в «ГАЗель», але відповідних документів на деревину не мали. Обидва транспортні засоби доправлені на майданчик тимчасового утримання.

За обома фактами порушені кримінальні провадження. А от чи дійдуть ці справи до суду — питання риторичне.

— До суду направлено чотири обвинувальні акти в провадженні за статтею 246, за весь період КПК, з 2012-го року, лише 12. І це при загальній кількості зареєстрованих злочинів 384. Уся правоохоронна машина йде лише по наслідку епізодичних порубок, — переконує Комашко.

Аналогічна ситуація і з правопорушеннями у сфері земельних відносин, там усього два обвинувальних акти дійшли до суду. А в частині боротьби з хабарництвом — результат і того менше — жодного обвинувачувального вироку. Й основна причина таких сумнівних результатів — людський фактор.

Словом, результати не надто втішні. Тож під час координаційної наради правоохоронці спробували випрацювати стратегію більш тісної та якісної взаємодії для подолання злочинності. Але цей процес відбувався вже за закритими дверима.

Коментарі закриті.