За п’ять місяців поточного року органами фіскальної служби області забезпечено до місцевих бюджетів 1125,8 млн грн, що на 52,7 відсотки або 388,3 млн грн більше ніж за відповідний період минулого року. Цей мільярдний показник є позитивним результатом і для фіскальної служби, і для регіону в цілому.

За інформацією відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем, домінуючим у формуванні місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. Його питома вага в загальній сумі надходжень по області становить 55,4 відсотки. За п’ять місяців 2016р. податку на доходи фізичних осіб зібрано 624,1 млн грн. Приріст до рівня минулого року складає 54,6 відсотки або 220,4 млн грн.

За рахунок плати за землю місцеві бюджети поповнилися на 186,8 млн грн. Єдиного податку на підприємницьку діяльність від юридичних, фізичних осіб та сільгосппідприємств надійшло 136,8 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизних товарів – 79,7 млн грн, єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 898,4 млн грн.

Слід наголосити, що суттєве збільшення податку на доходи фізичних осіб відбувається завдяки суб’єктам господарювання області, які вчасно виплачують заробітну плату своїм працівникам, та в розмірах, що перевищує законодавчо встановлений мінімальний рівень.

Так, серед підприємств області зі значною кількість найманих працівників найвищий середній рівень заробітної плати на ПРАТ «АТ Тютюнова компанія «В.А.Т. Прилуки», ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія», ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП», СТОВ «Дружба-Нова», ПВТП «ДЖІ-ЕН-ЕЛ».

Фіскальна служба області висловлює подяку таким платникам за вагомий внесок у наповнення місцевих бюджетів та закликає керівників підприємств області дбати про добробут та захищеність у майбутньому своїх працівників, виплачуючи зарплати не нижчі середньообласного рівня.

Адже підвищення доходів громадян прямо впливає на наповнення місцевих бюджетів. А це відкриває можливості для реалізації важливих економічних та соціальних проектів, від яких залежить добробут жителів Чернігівщини.

Коментарі закриті.