риба З 1 квітня розпочався нерестовий період – період розмноження риби. Даний період особливий у житті риб. Він обумовлений наявністю у водоймі тих сприятливих умов, до яких пристосований даний вид риби.

Які ж з цих умов найважливіші? Це насамперед температура води. У кожного виду є власні, найсприятливіші для розмноження межі температур. Якщо температура води виходить за ці межі, нересту може взагалі не бути або він відбудеться частково. Як ікринки так і молодь, що виводиться з них, дуже чутливі до тепла і холоду. Від різкої зміни температури можуть загинути ембріони, які розвиваються в ікрі, і молодь риб, що тільки  вийшла з неї. З цього можна зробити висновок, що в більшості риб існує свій нерестовий сезон, коли температура води найбільше сприяє їх розмноженню.

Більшість наших прісноводних риб розмножується з весни до початку літа. Рано на весні починають нереститись: щука, окунь, в’язь, білизна, пізніше – плітка, лящ, судак, у кінці весни і на початку літа – плоскирка, карась, короп, лин, сом, верховодка та інші види риб. А форель струмкова та налим нерестяться пізно восени та взимку.

Кожний вид риби збирається на нерест в особливі місця – нерестовища. Щука, плоскирка, лящ, короп, краснопірка, судак, в’язь, та інші риби нерестяться переважно в заплавах річок, на мілководдях, головень і білизна – на швидкій течії, налим на піщаному або каменистому ґрунті.

Тип нересту риби тісно пов’язаний з навколишнім середовищем і є властивістю, яка сприяє відтворенню виду. Порційний нерест має перевагу над одноразовим. У риб, які нерестяться порціями, з погіршенням  умов не вся ікра гине. Завдяки цьому зменшується концентрація молоді на місцях нересту, що сприяє кращому забезпеченню її кормовими організмами. Одночасно вона може уникати хижаків.

Разовий нерест характерний для щуки, плітки, окуня, в’язя, чехоні, білизни, синця, порційний – для сазана, плоскирки, карася, лина, краснопірки, які відкладають ікру за  2 – 3  прийоми.

Від того як успішно пройде нерест, як люди будуть поводити себе на воді – залежить відтворення біорізноманіття і сталість популяції риб у наших водоймах.

Чернігіврибоохорона закликає рибалок дотримуватись режиму тиші на воді та вимог чинного рибоохоронного законодавства.

Просимо повідомляти про всі відомі факти правопорушень на телефони «гарячої лінії» Чернігіврибоохорони 0991121344 та (0462) 937557 (цілодобово) та e-mail: chernigivryboohorona@i.ua .

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Master of Management:Eduardo Acosta Castillo, Jackeline Aillen Acua Lozada, Jaime Humberto Anchique, Eduardo Angel Habker, Adriana LTory against lowering speed limit on local roads

Mayor John Tory opposes lowering the speed limit on all local roads in the downtown but he can put the brakes on Toronto and East York community council.portafoglio gucci
Enter: 1992, Geena Davis and her sheer lace unitard worn under a two piece blue gown.prada bags uk

The NBL made its season shorter with the aim of attracting young NBA aspirants who could play in Australia then attempt to earn an NBA position late in the American season.mulberry uk
, Culyer, A.borse prada outlet

Prime Minister Shinzo Abe told reporters as he rushed into his office that the release of the new message was outrageous and unforgivable act.Site De Chaussure Pas Cher

Мітки:

Коментарі закриті.