У ПАТ «Чернігівгаз» змінили програмне забезпечення. Тож споживачі, які мають лічильники газу, повинні наприкінці кожного місяця повідомляти фактично використані показники. Про це читачам «Нашого слова» розповідає провідний фахівець відділу обліку та розрахунків Менської дільниці Щорського управління експлуатації газового господарства Оксана Пилипенко:

– Зазвичай покази передаються абонентами не в останній день звітного місяця, а дещо раніше. Також існує значна кількість абонентів, у яких взагалі відсутні контрольні покази. Деякі споживачі не впускають працівників «Менагаз» до своїх осель, через що проконт­ролювати об’єм спожитого газу немає можливості. Тому баланс підприємства за звітний місяць формується некоректно. Для цього змінили програмне забезпечення за такою формулою: «нарахування + прогнозований платіж».

Прогнозований платіж – це коли до спожитої кількості газу станом на число, вказане в квитанції, додається прогнозоване використання газу до кінця місяця. Цей платіж не буде нараховуватися тим абонентам, у яких фактичний показник зафіксований в останній календарний день місяця. Це можна визначити за квитанцією, за телефоном або якщо ці дані зафіксує працівник газової служби.

Головне для ПАТ «Чернігівгаз», щоб споживачі усвідомили свою відповідальність за фіксацію фактичних показів і своєчасну стовідсоткову оплату спожитого газу.

На початку року ПАТ «Чернігівгаз» провело перерахунок вартості газу споживачам, які мають лічильники. Залежно від обсягу газу, спожитого впродовж 2014 року, визначається ціна кубометра на наступний рік. Це дозволить сім’ям, які економніше користувалися газом і не перевищили об’єм в 2,5 тисячі кубометрів, сплачувати менше. У середньому перерахунок робиться близько трьом відсоткам споживачів і в основному стосується домоволодінь, де газ використовується на потреби опалення.

В інтересах багатьох абонентів – допускати для зняття контрольних показників лічильників працівників «Менагаз» для того, щоб нарахування було проведено за діючими тарифами (бо з 1 квітня можливе зростання ціни на природний газ) та для подальшого оформлення субсидії.

Також не зайвим буде нагадати, що з 1 жовтня минулого року в дію вступили нові норми споживання газу для абонентів, які мають пільгу або субсидію. З усіх питань щодо споживання газу та його оплати потрібно звертатися за телефонами: 2-19-07 (Мена) та 2-52-72 (Березна).

Мітки: ,

Коментарі закриті.