Цієї неділі в Чернігові пройшла незвичайна акція. Послідовники східної практики самовдосконалення Фалуньгун ознайомили жителів міста не тільки з комплексом енергетичних вправ, але й навчили виготовляти квіти лотоса – східного символу чистоти і краси.

Вдосконалення душі та тіла

– Ми завжди хотіли провести такий захід у Чернігові. У цьому місті є щось незвичайне, що вирізняє його з-поміж інших міст на мапі України. Тут відчувається глибоке духовне коріння і традиції, – каже організатор акції Ганна Варавва з Києва. – Мешканці міста також дуже тепло нас зустріли.

Чернігів став черговим містом, де послідовники Фалуньгун провели акцію. Вони продемонстрували і навчили всіх бажаючих п’ятьох комплексів китайської гімнастики Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа).

– Крім вправ, що очищають тіло, основний акцент тут робиться на внутрішнє вдосконалення згідно з принципами Істина, Доброта, Терпіння, – провадить далі Ганна. – Тобто людина повинна в повсякденному житті, в сім’ї і на роботі вдосконалювати себе, змінювати на краще свої вчинки і думки. На Сході вірять, що духовне і фізичне здоров’я тісно пов’язані одне з одним.

У багатьох містах України люди займаються Фалуньгун у парках або залах безкоштовно. Практика включає нескладні енергетичні вправи, а тому доступна людям різного віку та різної фізичної підготовки. Основну книгу вчення «Чжуань Фалунь» перекладено 39-ма мовами, включаючи українську. Близько 100 млн чоловік у 114 країнах світу займаються Фалуньгун.

Засновник Фалуньгун Майстер Лі Хунчжі і його учні отримали численні нагороди та подяки від урядів європейських країн, США, Канади та Австралії за внесок у справу зміцнення фізичного здоров’я та підвищення моральності. Пана Лі було нагороджено премією імені академіка Сахарова «За свободу думки», а також його двічі висували на здобуття Нобелівської премії миру. У 2009 році він одержав нагороду «Видатний духовний лідер» від Азійсько-тихоокеанського фонду захисту прав людини.

Квітка на згадку про загиблих

Крім вправ, учасники акції навчали чернігівців виготовляти паперові квіти лотоса – символу чистоти і досконалості.

– Люди Сходу і Заходу пов’язують лотос з моральною чистотою, відродженням духовності. Лотос виростає з мулу і бруду, пробивається крізь темну товщу води і розкривається у всій своїй красі на поверхні, – розповідає учасниця акції Олена Сущенко. – Зроблений своїми руками лотос – це ще й голос, що закликає припинити тортури та негуманне ставлення до людини. Вже більше 13 років компартія Китаю піддає практикуючих Фалуньгун нелюдським репресіям і тортурам за їхню віру. Вперше такі лотоси почала робити маленька китаянка Фаду. Її батько був замучений до смерті в китайській в’язниці лише за те, що займався Фалуньгун. Зараз дівчинка з мамою живе в Австралії.

До 1999 року кількість послідовників Фалуньгун у Китаї перевищила кількість членів комуністичної партії і становила, за оцінками уряду КНР, 70 млн чоловік. Таким чином, ідеї Фалуньгун, засновані на принципах Істина, Доброта і Терпіння, стали більш популярними, ніж комуністична ідеологія.

Цзян Цземінь, який очолював на той час компартію Китаю, вирішив, що Фалуньгун загрожує монополії компартії на уми китайців, і 20 липня 1999 року за його вказівкою почалися масові репресії. Людей, які практикували Фалуньгун, стали заарештовувати, саджати в тюрми і виправно-трудові табори. Багато з них пропало безвісті.

У 2006 році канадські правозахисники опублікували звіт, у якому йшлося про масове насильницьке видаляння органів в ув’язнених послідовників Фалуньгун.

Зараз на Цзян Цземіня та інших партійних функціонерів подано близько 60 судових позовів у 29-х країнах світу за звинуваченням у геноциді.

Крім цього, західні ЗМІ повідомили, що прем’єр-міністр Китаю Вень Цзябао на партійних засіданнях говорить про необхідність реабілітувати Фалуньгун. Отже, будемо спостерігати. Очевидно, як і репресії в будь-якій іншій країні, переслідування невинних людей у Китаї скоро закінчиться. Тим часом, мільйони послідовників Фалуньгун усього світу, включаючи Китай, незважаючи на переслідування лишаються вірними своїм ідеалам чесності, милосердя і терпіння.

Ми, українці, можемо вільно займатися Фалуньгун без жодних обмежень. Тож скористаймося цим шансом стати здоровими та щасливими! Детальну інформацію та навчальні матеріали можна знайти на сайті: www.falundafa.org.ua та за телефоном (066) 720-80-10 Людмила.


Коментарі закриті.