Верховна Рада України 6 вересня прийняла закон про рівні права жінок і чоловіків під час проходження військової служби. «За» проголосували 247 народних депутатів.

Згідно з новим законом, жінки та чоловіки виконуватимуть на рівних військовий обов’язок. Винятком будуть лише випадки, передбачені законом про охорону материнства та дитинства. Після набуття чинності жінок зможуть приймати в добровільному порядку на контракт або строкову службу. Також вони проходитимуть службу в резерві та будуть військовослужбовцями запасу.
«Основний закон, якими користуються військові, – це статут Збройних сил України. Тобто це законодавчий акт, затверджений постановою Верховної Ради України. До прийняття нового закону в армії була гендерна нерівність. Зокрема, жінка не могла їздити у відрядження, стояти в добовому наряді, були й інші обмеження. Через те, що ми йдемо до Європи, ухвалили відповідний закон і зміни до статуту та урівняли права жінок і чоловіків. Крім цього, зрівняли вік служби жінок і чоловіків. Адже раніше було п’ять років різниці. Наразі жінки і чоловіки в армії займають однакові посади, однакову зарплатню отримують, і до жінок і чоловіків – однакові вимоги», – сказав заступник військового комісара Чернігівського обласного військового комісаріату, підполковник Вадим Лільчицький.
Пан Лільчицький висловив і власну думку щодо перебування жінок в армії.

«Якщо жінка пішла в армію, то це її осмислене рішення, вона знала, куди йде. Але я як чоловік не хотів би, щоб моя дружина була в армії, бо вважаю, що жінка має виховувати дітей і займатися якимись мирними справами. Війна й армія – це чоловіча стихія і професія», – зазначив військовий.

 

Насамкінець розмови він сказав, що жінки військові, як і чоловіки, бувають різні. Тож порівняти, хто кращий, а хто гірший, не можна.

Джерело:https://cheline.com.ua/

Коментарі закриті.