Чернігівські картоплярі потерпають від того, що на Луганщині та Донеччині йде війна. Адже минулими роками жителі обласних центрів згаданих регіонів та окупованих російськими найманцями міст були чи не основними споживачами придеснянських бульб, повідомляє Високий Вал.

Фури з крохмалистою регулярно курсували на базари цих південно-східних країв, що було вигідно і тим, хто купує, і особливо тим, хто продає. Не секрет, доходи багатьох селянських родин і досі великою мірою залежать від того, який врожай бульб виросте на городі.

На жаль, через продовження бойових дій, обстрілів, складною обстановкою на Донбасі поїздки заготівельників «другого хліба» стали ризикованими, а відтак у багатьох чернігівських льохах і досі зберігається нереалізована картопля.

Тому багато хто з сільгоспвиробників скоротили її площі. «Торік ми вирощували бульби на 240 гектарах, — каже фермер Юрій Кобизький з Понорниці Коропського району. — А нині на 180 гектарах».

Утричі урізав картопляні плантації фермер Олексій Бутенко з Дягови Менського району. «Маємо у запасі майже сто тонн насіннєвого матеріалу різних сортів, — зазначив він. — Та вирішили обмежитися посадкою картоплі на 50 гектарах. Просто великі затрати. А покупці хочуть придбати кілограм за 1,5—2 гривні. Ми продаємо, але це невигідно».

Фермер Ігор Чечель з Головеньок Борзнянського району теж скоротив картопляну площу з 50 гектарів до 30. Водночас картоплярів Придесення заінтригувала інформація про те, що Продовольча і сільськогосподарська організація ООН вирішила підтримати жителів постраждалих від конфлікту територій насінням бараболі.

«За нашими підрахунками, тільки у сільгосппідприємствах Чернігівської області нині у сховищах є дві тисячі насіннєвої картоплі», — розповів виконавчий директор асоціації «Картопля» Володимир Купріянов.

«Це сортовий матеріал високої репродукції. Господарства готові реалізувати його за мінімальними цінами — 1,5—2 гривні за кілограм. Зазначу, що маємо бульби «Біла Роса», «Серпанок», які якраз і розраховані на вирощування в південних та східних областях».

Якщо Міністерство аграрної політики та продовольства України не зверне увагу на цю чернігівську пропозицію та не посприяє в організації вивезення дешевого насіння картоплі для гарантування продовольчої безпеки та життєдіяльності й селянських родин, і фермерських господарств визволених територій Донецької та Луганської областей, то залишки минулорічного врожаю вже через місяць пропадуть або будуть згодовані худобі.

Коментарі закриті.