Бюджети бувають різні, бюджети розвитку, бюджети проїдання, ще якісь. Команда ж Примакова представила депутатам проект бюджету на 18 рік такий, котрому найбільше підходить назва “бюджет піару”.

 

 

Найменш освічена і найменш відповідальна, проте найбільш чисельна частина виборців Менської ОТГ воліє не замислюватися над тим, що й звідки береться. Вони знаходять собі щедрого обіцяльника і обирають керувати суспільними справами. Метою щедрого обіцяльника не є покращення загального стану справ, навпаки, такі люди, зазвичай, докладають зусиль для отримання посад з метою корупційного пограбування суспільних ресурсів. Бюджет же при цьому використовують для “пускання пилюки в очі” виборцям: лавочки, феєрверки, м’ячики тощо. Звісно ж, встановлюють собі при цьому максимально можливу оплату праці.

Виглядає ефектно для нерозумних? Звісно! Але нерозумні тому такими і є, що не бачать зусиль відповідальних за забезпечення дійсно важливих царин. От цим і користуються популісти з демагогами для фінансового оголення важливих напрямків заради так любих примітивним виборцям феєрверків. А що потім? Та байдуже, головне “нацарювати” побільше та переписати на інших “нацарьоване”, а там чи посадять за корупцію, чи відкупитися і втекти вдасться. Звісно ж, вину за чергову руйнацію вони завжди зможуть перекласти на інших.

З середовища радикальних популістів та демагогів часто поширюються чутки про те, що Трегубенко продався комусь там. Справа навіть не в Трегубенку, справа в тім, що таким чином намагаються урівняти, поставити на один щабель відповідальних за майбутнє і, по суті, суспільних паразитів, котрі разом з безвідповідальними виборцями знищують майбутнє своїх дітей і України в цілому. Проблема зводиться не до “продажності” якомусь з безвідповідальних посадовців, проблема зводиться до відповідальності чи безвідповідальності за майбутнє суспільства.

Під час спільного засідання постійних комісій Оксана Булавка та ряд інших відповідальних депутатів не дозволили Примакову та його команді протягнути позбавлений фінансування важливих царин бюджет популізму. Друга спроба прийняти бюджет ОТГ після доопрацювання буде зроблена 29 грудня.

Чим закінчиться протистояння розумних та відповідальних з популістами і демагогами, невідомо. Звісно ж, мається на увазі протистояння не між депутатами, мається на увазі протистояння між відповідними виборцями. А взагалі, дуже прикро, що в нас таємне голосування. Справа в тім, що корупція, розруха, війна та від’ємна демографія мають своїх авторів, котрі все це зумовили відповідним голосуванням під час виборів.

Тих, хто здатен аналізувати розвиток подій і передбачати віддалені наслідки рішень, запрошую до перегляду спільного засідання комісій. Можливо, з часом відповідальні виборці навчаться активно відстоювати успішне майбуття для дітей і своєї країни. Можливо.

 

Коментарі закриті.