Трудовий колектив ТОВ «Менський комунальник» звернувся до громадської ради при райдержадміністрації з проханням розглянути проблему, яка склалася навколо міської централізованої системи водопостачання та водовідведення. Тож це питання було на порядку денному засідання громадської ради, котре відбулося 19 квітня у читальній залі районної бібліотеки. У засіданні взяли участь безпосередньо члени громадської ради та запрошені: перший заступник голови райдерж­адміністрації Володимир Василенко, міський голова Федір Фесюн, представники ЗМІ та члени колективу ТОВ «Менський кому­нальник».

Руйнувати – не будувати

Питання водопостачання, тарифів, якості води, стану водогону вже давно хвилює жителів райцент­ру. До цього часу так і не вирішено: хто забезпечуватиме менян питною водою та буде опікуватися водовідведенням. І проблема досить не проста. Вже 31 грудня закінчується термін дії договору між міською радою і «Менським комунальником». Міська рада не налаштована продовжувати подальшу співпрацю і планує надавати послуги населенню щодо забезпечення водою самотужки, за допомогою власного КП«Менакомунгосп». До того ж, міський голова Федір Фесюн обіцяє ще й зниження тарифів.

Справа, здається, добра, корисна та ще й для пересічних менян економічно вигідна… А ось члени трудового колективу ТОВ «Менський комунальник» (це кваліфіковані спеціалісти, не можна цього забувати – авт.) мають серйозні причини побоюватися, що благородна справа може перетворитися на суцільний хаос. І споживачі не виграють, а навпаки – програють. Головний інженер ТОВ «Менський комунальник» Олександр Неженець, електрик Віктор Геращенко, машиніст насос­ної установки водозабору Віталій Міщенко одностайно прохали членів громадської ради і представників влади та самоврядування зважити всі «за» і «проти», не приймати не­обдуманих рішень. Адже колектив «Менського комунальника» – це згуртована, міцна трудова одиниця, забезпечена професійними кадрами та потужною технічною базою.

– Зруйнувати неважко, а от чи справиться новостворена організація з поставленим завданням? – задає питання голова правління ТОВ «Менський комунальник» Василь Зима. – Чи не залишаться всі обіцянки і проекти лише на папері, а жителі райцентру – взагалі без води?

Відсутність дозвільної та нормативної документації у «Менакомунгоспу» (яка, до речі, коштує дуже серйозні гроші – авт.) також примушує замислитися. Але ж тарифи…

«Менакомунгосп» як альтернатива

– Ми виконуємо завдання, які перед нами поставила громада міс­­та, – відстоює свою точку зору міський голова Федір Фесюн. – Створення альтернативного комунального підприємства, яке буде займатися водопостачанням та водовідведенням, стане позитивним для менян. Попередні наші розрахунки підтверджують можливість зменшення тарифів на водопостачання. Та й комунальне підприємство буде підконтрольним. А ось приватника як проконтролювати? Та й прибуток йтиме не в кишеню власнику, а на вдосконалення та ремонт водомережі.

Також Федір Іванович запевнив колектив «Менського комунальника», що всі спеціалісти будуть забезпечені роботою в новому підприємстві, зміниться тільки керівництво і тип власності. А голові правління Василю Зимі вказав на низький рівень проведення поточних ремонтів та відсутність розширення водомереж.

– Міська рада виступає з конкретними пропозиціями по зменшенню тарифів, і ми йдемо їм назус­тріч, – говорить перший заступник голови РДА Володимир Василенко. – Звичайно, і до нового комунального підприємства виникає багато питань, але ж правління «Менського комунальника» компромісного рішення не пропонує, переглядати тарифи у бік їх зменшення не збирається. Тому це питання так і залишається не вирішеним остаточно. Ускладнюють і без того непросту ситуацію недобудована нова каналізаційно-насос­на станція (КНС) та встановлена зі значними порушеннями станція знезалізнення води. Щодо виконавців будівельних робіт на цих об’єктах порушено кримінальні справи. Поки не буде встановлено винних, – кошти з бюджету виділятися не будуть.

Компроміс – право вибору

Не обійшлося, на жаль, і без взаємних звинувачень та докорів.

– Громада повинна мати можливість вибору, – підводячи підсумки засідання та враховуючи всі точки зору, наголосила голова громадської ради Тетяна Руденко. – І вибору не просто слів чи особистих емоцій, а розроблених на професійному рівні висновків спеціалістів.

Для вирішення проблеми водопостачання громадська рада рекомендувала міському голові у місячний термін розробити попередні розрахунки діяльності комунального підприємства при міській раді та прогнозовані тарифи. Потім визначити їх відповідність шляхом проведення експертизи інспекцією по цінах. Після цього порівняльні таблиці тарифів «Менського комунальника» та «Менакомунгоспу» будуть надруковані в засобах масової інформації. І жителі міста зможуть самі визначитися, кому вони довірять у подальшому «водну артерію».

Коментарі закриті.