Бузина допоможе збороти грип, а цикорій захистить організм
«Ягоди калини з медом – століттями перевірений засіб від кашлю, застудної лихоманки, охриплості, – розповідає Григорій Соловей. – Сік калини також є унікальним «чистильником» судин, понижує тиск, використовується для лікування гіпертонії та бронхіальної астми, нервових розладів».
Осінь вступила цьогоріч у свої права рано і швидко. Слідом за дощами і холодом намагаються проникнути до нашого дому небажані гості: нежить, кашель, застуда. Про способи боротьби із цими агресорами розповідає травник із десятирічним стажем менянин Григорій Соловей.

Про селезінку та жовті овочі

– Найголовніший наш союзник у боротьбі проти шкідливих мікроорганізмів – імунітет, здатність організму боротися з інфекціями, вірусами і мікробами, – пояснює Григорій Павлович. – Велику роль у його зміцненні виконує селезінка. Тож буде не зайвим її прочищати. У цьому допоможуть такі звичні рослини як цикорій і реп’яшок.

Столову ложку подрібнених сухих рослин залити склянкою (200 мл) води, кип’ятити (цикорій 10 хвилин, реп’яшок – дві – три хвилини). За день треба випивати три склянки цього відвару. Цикорій ще й знижує рівень цукру у крові, а реп’яшок благотворно діє на печінку, підшлункову залозу та жовчний міхур.

– Осінь – щедра пора, тож забезпечимо на зиму організм вітамінами, – рекомендує травник. – Особливо корисні для зміцнення імунітету фрукти та овочі жовтого та помаранчевого кольорів: морква, яблуко, солодкий перець, гарбуз, апельсин і мандарин.

Не зайвими будуть трав’яні чаї з лофанту, ехінацеї, лаванди, евкаліпту (є ці збори і в аптеках). Дуже добре допоможе вживання медових стільників. Просто необхідні здоровий сон, уникання стресів та прогулянки на свіжому повітрі.

Від кашлю та застуди

– При гострих та хронічних бронхітах необхідно пити чай з материнки, – розповідає далі Григорій Павлович. – Столова ложка збору на склянку кип’ятку. Випивати дві – три склянки в день, ще й нервову систему підлікуєте.

Допоможе при кашлю і настій листя берези (листочки повинні збиратися у травні). Спосіб приготування такий, як і в попередніх рекомендаціях, тільки настоювати треба 30 хвилин. Додати харчової соди на кінчику ножа. Пити по 50 мл, три – чотири рази на день перед їдою.

Проти грипу вживають також настій квітів бузини. Столову ложку збору заливають склянкою кип’ятку, укутують та настоюють 40 – 50 хвилин. Приймати потрібно по половині склянки тричі на день. Пити повільно.

Часник для носа

За осінньо-зимової пори головне – не переохолоджуватися. Якщо ж зачмихали і захлюпали носом – готуйте мед та часник.

– Одним із перевірених способів боротьби з нежиттю є мед, – ділиться досвідом співбесідник. – Просто беру два сірники, намотую на них вату та вмочую в розтоплений мед. Потім треба лягти, а сірники на 10 – 15 хвилин вставити у ніздрі. Дуже допомагає.

Другий, не менш заслужений борець із закладеним носом – часник. Григорій Соловей рекомендує взяти два середні зубки, дві склянки кип’ятку і чайну ложку солі. Перемішати, остудити і кілька разів на день промивати ніс.

Допоможуть і гарячі ванни з чебрецем для ніг.

Звичайно, ніхто не намагається повністю відкинути медикаментозне лікування. Але на початковій стадії хвороби перед тим, як «запихати» дитину антибіотиками, все таки не варто забувати за природні ліки.

Коментарі закриті.