До недавніх пір стольненський аматорський ляльковий театр «Коротунчики» був єдиним представником цього жанру мистецтва у районі. Та в цьому році когорту театралів поповнили ще два самодіяльні колективи. Що найцікавіше – теж зі Стольного!

879
Юні актори зі своїм керівником задоволені черговим виступом. Фото з архіву колективу.

Валентина Оліфіренко працює завідувачем бібліотеки та директором Стольненського народного краєзнавчого музею на громадських засадах. Усе своє життя пов’язала з прекрасним. Спочатку це були різноманітні творчі гуртки, а на зламі тисячоліть, зібравши талановиту шкільну молодь, організувала ляльковий театр, який отримав назву «Гном та сім Білосніжок».

Міні-трупа проіснувала до 2005 року, поки юні актори не закінчили школу. Новоорганізований колектив «Коротунчики» під керівництвом талановитого й мудрого художнього керівника Валентини Оліфіренко відразу звернув на себе увагу. З цього часу жодне свято в Будинку культури не проходить без їхньої участі: чи то випускний вечір, чи перший дзвоник, чи День Перемоги.

Після районного фестивалю дитячої творчості «Чисті роси» 2009 року про акторів із Стольного дізнався весь район. Вистава «Як Іван Іванович посварився з Іваном Никифоровичем» запам’яталася глядачам. Наразі «Коротунчики» є постійним учасником цього фестивалю.

Цьогоріч під крилом Валентини Павлівни виховуються й розвиваються вже три колективи. Додалися «Невгамовні» (учні шостого класу) та «Перлинки» – маленькі третьокласники Стольненської школи.

На День Перемоги наймолодші актори відвідали Дмитрівку, продемонстрували одну з своїх вистав, яка дуже сподобалася жителям села. Також на початку червня за сприяння їхнього художнього керівника показали у районній бібліотеці три вистави: «Колобок», «Круть і Верть» та «Про легковажного Петрика й Царицю Цигарку». За словами директора централізованої районної бібліотечної системи Раїси Фесюн, для глядачів, серед яких були вихованці міського дитячого садка імені Щорса, виступ «Перлинки» став справжнім святом.

Як зазначає Валентина Оліфіренко, для неї робота з дітьми – задоволення, яке ні з чим не порівняти. Їхня фантазія допомагає при виготовленні нових костюмів та декорацій, її старші вихованці підсобляють у роботі в музеї, проводячи екскурсії.

Матеріали для виготовлення сценічного одягу купують батьки юних артистів. Вони вдячні своїй односельчанці за виховання у дітях почуття прекрасного з юних літ.

Володимир ЛАВСЬКИЙ, журналіст-практикант Сумського державного університету.

Коментарі закриті.