Фото Надії СОЛОМКО.
Чи не найбільше турбот завдав недільний буревій енергетикам.

– Стихія за лічені хвилини повністю знеструмила 18 населених пунктів району, – стурбовано говорить директор РЕМу Роман Гамениця. – Було пошкоджено 18 високовольтних ліній електромереж (із 34 існуючих у районі), 118 ліній по 0,4 кВт, звалено і пошкоджено опори ЛЕП: 10 високовольтних та 41 низьковольтних мереж.

Найбільше потерпіли від негоди Мена, Ушня, Бірківка, Киселівка, Жовтневе, Ліски, Осьмаки, Величківка, Данилівка, Степанівка, Макошине. Були одночасно знеструмлені об’єкти життєзабезпечення населення (лікарня, водозабір та ін.), промисловість і агропідприємства.

– Уже о 15.00 (менше ніж за годину після буревію) з метою відновлення енергопостачання працювало шість аварійно-відновлювальних бригад, – стверджує Роман Гамениця, – а це сім одиниць техніки і понад 20 працівників. Люди працювали до третьої години ночі. У понеділок усі високовольтні мережі були відновлені. Дуже відчутну допомогу технікою і людьми надали нам сільгоспкооператив «Авангард», фермерське господарство «Бутенко», міська рада. До кінця тижня, думаю, всі неполадки будуть повністю ліквідовані. Особливо хотілося б відмітити, що 70% обривів електромереж сталися внаслідок падіння перерослих дерев та їх гілок. Вирубка дерев – це завдання для органів місцевого самоврядування та громадян. РЕМ не може і не повинен виконувати обов’язки служби по догляду за зеленими насадженнями.

Дістався певний обсяг робіт і працівникам МНС, добре, що хоч пожеж від блискавки на території району не виникло.

– В основному наші співробітники займалися розпилюванням повалених буревієм дерев, що пе­рекривали транспортне сполучен­ня, – розповідає виконувач обов’язків начальника СДПЧ-32 Олександр Миц. – За допомогою лебідки ЗІЛ-131 звільняли трасу не тільки від стовбурів, але й від опори ЛЕП, що впала по вулиці Жовтневій.

Загальні збитки, завдані стихією району, уточнюються.

Коментарі закриті.