Метеорологи прогнозують, що вже після вихідних суттєво похолодає. Чи будуть теплими батареї в оселях жителів Менщини, у закладах соціальної сфери? Про те, як район підготувався до опалювального сезону, йшла мова на розширеному засіданні колегії районної державної адміністрації.

Мережі готові

За інформацією начальника відділу житлово-комунального господарства РДА Сергія Лавського, спеціалісти Менської дільниці теплових мереж ПАТ “Облтеплокомуненерго” провели гідравлічне випробування теплових мереж. Пориви, виявлені попередньо, усунуті. Також зроблено перевірку технічного стану та очищення димових та вентиляційних каналів, закінчено ремонти котлів та насосів, відремонтовано електрообладнання, газове обладнання, здійснено ремонт та налагодження контрольно-вимірювальних приладів.

Для підвищення надійності роботи газопровідних мереж в осінньо-зимовий період Менський район газового господарства протягом року проводив ремонти шкафних газорегуляторних пунктів, технічний огляд підземних газопроводів та станцій катодного захисту підземних газопроводів, а на їхніх пошкоджених ділянках замінено ізоляцію. Також відбулося планове технічне обслуговування газового обладнання житлового фонду та закладів соціальної сфери.

За словами заступника міського голови Юрія Стальниченка, місто не має боргів за житлово-комунальні послуги, але кошторисних призначень для оплати теплопостачання залишилося лише до кінця жовтня.

Створюйте будинкоми

Батареї у багатоквартирних будинках можуть так і не нагрітися вчасно. Організацій, які б займалися обслуговуванням багатоповерхівок, у районі немає. Їхні жителі самостійно утримують свої квартири та готуються до зими.

Проблема ж полягає у тому, що після серії вибухів газу у багатоповерхівках (у Дніпропетровську, Чернігові) газівники та теплоенергетики посилили вимоги до споживачів. Хто повинен відповідати за стан внутрішньо-будинкових комунікацій? З ким укладати угоду про їх обслуговування?

У районі наразі створено 17 ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків), тож у даному випадку угоди на обслуговування мереж поза квартирами укладають їхні керівники. Для жителів невеликих будинків, де 12 – 16 квартир, звісно, економічно невигідно платити за роботу голови та бухгалтера ОСББ, тому люди не поспішають створювати такі об’єднання. За словами першого заступника голови РДА Володимира Василенка, виходом із ситуації може стати утворення будинкових комітетів – голова такої структури має повноваження укладати угоди з газовою та теплопостачальною службами.

У районі, окрім міста, багатоповерхівки зведені у восьми селах. І там, як не дивно, створені будинкові комітети. Меняни ж чогось вичікують. Двоповерхівки у по вул. Пролетарській, Корольова, будинок №8 по вул. Червоноармійській так і не мають досі господаря (тобто, голови будинкового комітету). І не мають гарантії, що у їхні квартири надійде тепло.

Кошти є, але… немає

За останніми даними, до медичних закладів району завезено 24 тонни вугілля, 76 тонн торфу та 120 складометрів дров, а в центральній районній лікарні проведено ремонт та гідравлічне очищення систем опалення. За словами головного лікаря району Петра Хомрача, на підготовку до зими медицина району витратить близько 10 тисяч гривень.

У школах та дитячих садочках району роботи по ремонту опалювальних приладів та обладнання завершено. У міському дитсадку “Сонечко” відбувся капітальний ремонт: вікна замінили на енергозберігаючі склопакети. Склопакети також встановлені у спортзалі та двох класах районної гімназії, у Феськівській школі.

У всіх газифікованих після 2002 року шкільних котельнях встановлені економічні котли. Лише чотири газифіковані котельні мають застаріле неекономне обладнання і потребують реконструкції – у Жовтневій, Гусавській, Феськівській та Березнянській школах. Для проведення реконструкції опалення Жовтневої школи виготовлена проектно-кошторисна документація, є висновок експертизи.

Триває завіз до шкіл палива, наразі 80 відсотків необхідної кількості вугілля та торфобрикету вже отримано. Проведено заміну циркуляційного насосу у Семенівській школі, придбано теплообмінник для котла у Бірківській школі (проте досі вирішується проблема з його встановленням). За словами начальника відділу освіти РДА Леоніда Литовченка, кошти на виконання цих робіт призначені, але наразі Держказначейство не пропускає їх.

З цієї ж причини у двох міських школах та у районному Будинку культури не встановлені досі повірені прилади обліку спожитого тепла. А у такому разі тепловики будуть нараховувати плату за теплопостачання, виходячи з площі закладів. За словами розподілювача робіт Менської дільниці теплових мереж ПАТ “Облтеплокомуненерго” Олени Коваль, це вийде у три – чотири рази дорожче. Голова районної державної адміністрації Анатолій Соломко пообіцяв підняти цю проблему на рівні області.

Коментарі закриті.