Підвищити рівень знань з англійської мови та отримати безкоштовну мовну практику мали можливість учні Макошинської школи. Крім того, діти навчилися діяти у екстрених ситуаціях та знайшли друзів з інших країн.

Курс на Україну
У європейських навчальних закладах благодійні акції та різноманітна допомога людям, які цього потребують, є традиційними. Цього року пощастило нашому району, а точніше – Макошине.

– Остаточно всі формальності стосовно нашої майбутньої подорожі були вирішені у лютому, – розповів «Нашому слову» директор зі спорту Дурвського університету Бен Сміт. – У цей час я відвідав населений пункт, мав розмову із селищним головою Валерієм Кравцовим та керівником благодійної організації «Нащадки АРАТТИ» Наталією Колесник. Вони обіцяли всіляко підтримувати нас, що зараз і роблять.
Одним з організаторів проекту стала англійська благодійна організація British Humanitarian Aid, яка до цього вже співпрацювала з макошинськими благодійниками.

Усіляко пособляють і місцеві жителі. У перший день, коли відбувався заїзд, чоловіки, запрягши коней, підвезли речі до місця дислокації.

Делегація іноземців на берегах Десни зараз налічує 32 учасники: 22 студенти та 10 викладачів коледжу. Кожному з англійців довелося викласти кругленьку суму з власної кишені задля того, щоб приїхати в Україну. Це близько п’яти тисяч фунтів стерлінгів (приблизно 65 тис. гривень – авт.). Ще стільки ж грошей зібрали протягом минулого навчального року силами студентства. Вони продавали печиво власної випічки, морозиво, проводили різноманітні акції.

Училися рятувати
Близько 11-ої години у наметовому містечку розпочинаються навчання. Макошинські дітлахи умовно поділені на дві групи: старших та менших. Попрямували разом із першою групою до річки. Було дуже приємно спостерігати, як наполегливо і старанно школярі навчаються. У цей день тренувалися рятувати людину, що тоне.
Після того, як містер Бен разом із своїм асистентом усе детально розповіли та продемонстрували, почалися практичні заняття. І дівчата, і хлопці виявили справжню майстерність та показали себе здібними учнями.
Трішки втомлені, але щасливі поверталися діти до місця тимчасового проживання на обід.

Громада радіє гостям
За словами голови благодійної організації «Нащадки АРАТТИ» Наталії Колесник, жителям селища дуже приємно приймати іноземних гостей. Коли англійці прогулюються Макошине, люди радо запрошують їх до себе, спілкуються з ними.
Батьки тих, хто зараз проживає з волонтерами, щиро вдячні за уроки, які можна використати надалі у житті. Усього проходять навчання близько 55 школярів (35 з них цілодобово знаходяться у наметовому містечку, решта приходять лише вдень). Усіх дітей годують п’ять разів на день за кошти благодійників.
Приємною несподіванкою для гостей із Великобританії став концерт суботнього вечора. Директор селищного Будинку культури Василь Циганок розповів, що метою цього заходу є познайомити гостей з українською культурою, звичаями та традиціями.

Концертна програма була насиченою та динамічною. Селищний голова Валерій Кравцов подарував керівникам волонтерів українські вишиванки та солом’яний бриль, як символ мудрості, – Філіпу Едмондсу, який навчає англійській мові дітей.

Під завісу концерту надали слово гостям. Звісно, вони прийшли не з порожніми руками. Подарунки отримали місцеві школа та лікарня, дитячий садок, футбольна команда.
Відбувся і товариський футбольний поєдинок між макошинською «Десною» та командою іноземців. Перед початком матчу спортсмени виконали гімни своїх країн. А сама гра проходила за невеликої переваги місцевих футболістів. Перемогла дружба з рахунком 0:0.

Плани на майбутнє
За словами Макошинського селищного голови Валерія Кравцова, наразі підписано договір між селищною радою та British Humanitarian Aid, який розрахований на 10 років. Ним, зокрема, передбачено придбання ще одного приміщення для роботи «Нащадків АРАТТИ». На наступний рік селище знову зустрічатиме іноземних гостей.
Хочуть тут також реалізувати ідею обміну учнів між коледжем та Макошинською школою.

Коментарі закриті.