sobakiЗ початку цього року у Менському районі зафіксовано 42 екстрені повідомлення про отримання поранень людини чи тварин та випадків покусів тваринами. З них 35 стосуються диких тварин, усі інші випадки сталися за участю домашніх улюбленців (коти, собаки), що мали прояви неадекватності в поведінці.

Про це «Нашому слову» повідомила заступник начальника Чернігівського міжрайонного управління Держсанепідемслужби Юлія Зеркаль.

При дослідженні на сказ позитивний результат виявлено у п’яти відсотках випадків.

Слід нагадати, що сказ – гостра заразна і небезпечна для життя хвороба, яка передається через укуси та обслинення хворими тваринами і закінчується смертю.

У випадку травмування шкіри та слизових оболонок рану необхідно негайно обробити, терміново звернутися за медичною допомогою та повідомити ветпрацівника про покус, подряпання, обслинення твариною.

Підозрілого чотирилапого негайно ізолюють, вбивати тварину забороняється. Встановлюється 10-денне ветеринарне спостереження. Якщо тварина залишається здоровою, то щеплення проти сказу не проводиться.

Щеплення проводиться обов’язково у випадку, коли тварина вбита, загинула, втекла, захворіла, оскільки лабораторне дослідження загиблої тварини на сказ триває до 30 днів і за цей період людина може захворіти та померти.

З початку року вже 16 жителів Менщини пройшли курс щеплень.

Коментарі закриті.