785215Козуля виявилася вагітною, а рушниці – незареєстрованими. Фото Віктора Жайворона.

Минулої неділі двоє чоловіків вполювали козулю на території Ушнянської сільради. Тепер їм загрожує кримінальна відповідальність.

У неділю вранці працівники районної організації Українського товариства мисливців і рибалок саджали кукурудзу в урочищі Лопата для підгодівлі лісових тварин.

– Десь о десятій годині ми почули постріли, – розказує мисливствознавець Віктор Жайворон. – Коли під’їхали до місця, звідки стріляли, то побачили двох чоловіків із рушницями, які бігли у бік озера Лопата. Ми спробували наздогнати їх, але марно. Втікачі дісталися водойми, повкидали рушниці у воду, вплав перебралися на другий берег і зникли у заростях.

– Переслідувати їх далі не було можливості, – продовжує він. – Ми дістали з озера дві рушниці 16-го калібру. Пізніше зброю передали у райвідділ міліції.

При обстеженні місця, звідки утекли чоловіки, знайдено вбиту козулю. Тварина була прив’язана до жердин і готова до транспортування. Застрелена самиця з дня на день мала привести потомство.

– Дуже шкода, що це трапилося, – тривожиться мисливствознавець, – адже у цьому році популяція кіз і так підірвана. Посприяли цьому вовки і погодні умови. Льодовий покрив на снігу заважав тваринам пересуватися та добувати корм. Зокрема, козулі були настільки ослаблені, що інколи ставали навіть жертвами лисиць.

Станом на січень популяція диких кіз у районі налічувала близько 140 тварин.

Віктор Жайворон нагадує, що за незаконний відстріл копитних тварин передбачена кримінальна відповідальність. Штраф за вбивство козулі становить вісім тисяч гривень.

Коментарі закриті.