Із 42 тисяч отримувачів субсидій Чернігівської області у 24 тисяч є заборгованість за спожитий природний газ.

Загальна сума неплатежів становить 3 млн грн. У разі несвоєчасного погашення боргів за газ органи соцзахисту припиняють нарахування субсидії, повідомляє “Чернігівгаз Збут”.

З 1 травня набрало чинності нове Положення про порядок призначення субсидій, яким, зокрема, передбачено, що державна допомога не надається (у тому числі на наступний період) у разі наявної простроченої понад 2 місяці заборгованості за природний газ. Через такі борги близько 24 тисяч мешканців Чернігівщини ризикують залишитись без субсидії.

Серед головних причин виникнення заборгованості є перевищення встановленої державою соціальної норми і непогашені борги, що виникли до опалювального сезону 2017-2018 рр.

– Часті законодавчі зміни в механізмі надання субсидії призводять до того, що клієнти не в змозі швидко пристосуватись до нововведень. Як наслідок виникає плутанина з платежами і виникають борги. Наразі просимо звернути особливу увагу на необхідність сплати обов’язкового відсотка платежу. Адже списки всіх споживачів, хто не вносив таку частку, будуть найближчим часом передані до соцзахисту. Відповідно, це стане підставою припинення надання субсидії, – поінформував директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

Крім того, зменшення нормативів споживання газу для індивідуального опалення житла, змусить споживачів ретельніше контролювати власне споживання. Адже щоб вкластися в норму, необхідно економити паливо. На опалювальний сезон 2018–2019 рр. по регіону встановлені такі пільгові норми: для 1–2-поверхових будівель – 5,103 м куб на метр опалювальної площі на місяць та 3,717 кубометрів – для будинків від 3-х поверхів і вище.

Коментарі закриті.