Прокуратурою Менського району на виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» постійно здійснюються заходи, спрямовані на попередження та виявлення фактів корупції.

Згідно з нормами Закону відповідальність за вчинення корупційного правопорушення настає відносно вузько визначеного кола суб`єктів, а саме тих, хто протиправно використовує свої службові повноваження.

Так прокуратурою району в минулому році за розголошення інформації, яка стала відома працівнику міліції С. у зв`язку з виконанням ним службових обов`язків, було складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-8 КУпАП. За постановою Менського районного суду до С. застосовано штраф у сумі 1700 грн. та згодом звільнено з органів внутрішніх справ.

На попередження злочинності та корупції за ініціативою прокуратури району було проведено дві координаційні наради керівників правоохоронних органів за участю керівників органів влади та місцевого самоврядування.

Разом з тим, боротьба з проявами корупції неможлива без активної позиції громадян. Адже важко боротись з тим, що схвалюється та замовчується суспільством. Але даючи хабар, слід пам`ятати, що навіть пропозиція надати неправомірну вигоду за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує або обіцяє неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища карається штрафом, громадськими роботами та навіть обмеженням волі на строк до двох років.

Коментарі закриті.