zametВід снігу зазвичай чистять лише центральні вулиці. І то у кращому випадку. Не є виключенням і Блистова. Навіть площа перед приміщенням сільської ради накрита чи не півметровою сніговою ковдрою.

Швидше саньми
– Це уперше у нас таке, – каже Блистівський сільський голова Юрій Мишкін. – Снігу накидало. А як чистити? Сільгосппідприємства у селі давно припинили діяльність, при сільській раді спеціальної техніки немає. Є у нас два підприємці – млин і пилораму утримують, та що з них узяти? Мають місцеві хазяї і приватні тракторці, два десятки загалом на село, та не здатні вони сніг чистити. Ото з «Райавтодору» раз проїхали по головній дорозі – на тому й усе.
Добре, блистівчан коні виручають. Їх у селі на сьогодні аж 130! Найбільше на душу населення у області. Та й для України в цілому показник рекордний. Ото в ліс, у гості, у справах – коником. А деякі кмітливі пристосувалися конем дорогу від свіжого снігу чистити – чіпляють ззаду такий собі пристрій у вигляді збитих під кутом дощок – і вперед, потім лопатами дочищають. По вулиці Колгоспній півтора кілометра до центральної дороги таким чином розчистили, чоловіки з усього кутка зібралися гуртом. Тепер і автівки можна з гаражів виганяти.
«Швидка» не доїде
Виручають коні блистівчан ще в одному випадку – підвезти хворого до центрального шляху, бо «швидка» вглиб села крізь замети не доїжджає.
– Тішить те, що віднедавна у сусідній Бірківці в сільській амбулаторії карета «швидкої» чергує не лише удень, а й з 16-ї вечора до 8-ї ранку, – зауважує Юрій Мишкін. – Адже до того скількох людей доводилося серед ночі везти до райцентру! Родичі хворого по сусідах бігають, машину, бензин шукають. Конем же не поїдеш до лікарні.


А як пожежа?

Нагальною для Блистови є ще одна проблема – відсутність пожежно-сторожової служби у селі. Пожежні команди є у сусідніх Семенівці та Бірківці, але…
За словами Юрія Мишкіна, бірківчани, з приходом нового інвестора, відмовляються задарма виїжджати до сусідів. Громада Блистови збирала трохи грошей по дворах – по 30 гривень. Але тільки 30 родин кошти здали, решта відсиділися. Отож, зібрані 900 гривень порівну перечислили у Семенівку і в Бірківку. Та то ж крапля у морі! Вже з початку місяця існування Семенівської ПСО під питанням – нема за що утримувати її.
– Та й до того вона на ладан дихала – каже Юрій Миколайович. – Пожежна машина не здатна була набрати воду з колодязя чи з річки – треба було в бак наливати. А самі пожежники працювали у валянках, куфайках та шапках. Тож і моляться блистівчани: хоча б оминули їхнє село пожежі…

Коментарі закриті.