У ніч із шостого на сьоме травня через розряд блискавки виникла пожежа на зерноскладі, що належить сільгоспкооперативу «Авангард» в Мені.

У результаті пожежі вогнем знищено частину покрівлі складу. Від великої біди будівлю врятувала наявність блискавкозахисту, а також те, що загорання вчасно помітили і одразу ж повідомили пожежно-рятувальному підрозділу.

– Грозовий період значно збільшує ймовірність виникнення пожеж від розряду блискавки та ураження людей, – застерігає інспектор райвідділу УДІТБ в Чернігівській області Євгеній Довгаль. – Торік на території району через попадання розряду блискавки виникло три пожежі. Вогонь пошкодив церкву і два житлові будинки, завдав збитків на понад 75 тисяч гривень.

Маємо дотримуватись правил безпечної поведінки під час грози, най­небезпечнішим фактором якої є блискавка. Про­ходження розряду через людину найчастіше закінчується миттєвою смертю у зв’язку з ураженням внутрішніх органів.

– Під час грози уникайте відкритої місцевості та підвищених місць, – наголошує Євгеній Володимиро­вич. – Не ховайтеся під деревами та біля металевих конструкцій, ні в якому разі не можна купатися чи плавати на човні, вимкніть усі електроприлади в приміщенні, не користуйтеся телефонним зв’язком.

При ураженні блискавкою потерпілому необхідно розстебнути одяг, вкласти на спину, підкласти валик із одягу під шию, щоб створити кращу прохідність шляхів дихання. У разі зупинки серця – негайно почати одночасно робити закритий масаж серця та штучне дихання. В будь-якому випадку негайно звертайтеся за допомогою до лікаря.

Коментарі закриті.