Поїздка, яку організував політик Микола Рудьковський, тривала майже тиждень. Паломники відвідали чимало святих місць. Про те, яка ж вона, Свята Земля, розповів найближчій газеті благочинний храмів Менського округу протоієрей Василь Дендак:

Перед церемонією занурення у води священного Йордану паломники придбали спеціальні довгі сорочки (Василь Дендак у центрі).

– Увечері ми вилетіли з Києва літаком «Боїнг-737». За три години вже були на Святій Землі, котра є Батьківщиною для кожного християнина. Вже дві тисячі років вона кличе до себе православних паломників. Ні час, ні відстань, ні інші труднощі не в змозі зупинити їх бажання доторкнутися до Єрусалиму. Адже на цій землі Господь став плоттю, проповідував, творив чудеса і прийняв смерть за гріхи людські. На Святій Землі Він воскрес із мертвих, вознісся на небеса, і тепер з нею пов’язана вся історія спасіння роду людського.

Екскурсія по місцях, про які ми читали в Біблії, – одне з найсильніших вражень у житті. Неможливо передати словами атмосферу Єрусалиму, красу пейзажів Палестини, величність богослужіння у Храмі Гроба Господнього. Можна тільки подякувати Спасителю за надану можливість припасти до Гроба Господнього, з трепетом пройти Хресним шляхом, помолитися в Гетсиманському саду, Сіонській горниці, на горі Фавор, зануритися у священну воду Йордану, побачити місце Вознесіння Господнього, де залишився слід його ноги, – так звана «стопочка»… Читати – то одне, а на свої очі побачити, своїми ногами по Святій Землі пройти…

До групи священнослужителів з Чернігівщини був прикріплений один із найкращих гідів Ізраїлю, котрий зазвичай супроводжує урядові делегації. Тож він розповів нашим землякам чимало цікавих фактів.

– Чи можете Ви назвати місця або події, які особливо вразили у цій подорожі?

– Дуже важко виділити щось, адже на кожному святому місці збудовано храм або монастир, чи каплиця. Православні храми завжди можна впізнати за яскравими розписами.

Розповім лише про кілька моментів подорожі. Ми побували у храмі Воскресіння Христового, де у Велику суботу сходить Благодатний Вогонь або Святе Світло. Це трапляється тільки перед Паскою за православним календарем, і тільки за молитвою православного Патріарха, що є свідченням безсумнівної істинності та божественності православ’я.

– Чи зустрічалися чернігівські благочинні з Патріархом Єрусалимським?

– Так, нам приділив увагу Єрусалимський Патріарх Феофіл, який був інтронізований 2005 року. Він зустрівся і розмовляв з нами у своїй резиденції. Говорив англійською через перекладача.

Старший групи секретар Чернігівської єпархії отець Федір розповів Преосвященному, що ми прибули від блаженнійшого Митрополита Київського Володимира. Більшість із чернігівських благочинних служать у районах і потрапили до Єрусалиму вперше, а тепер, побувавши у святих місцях, розчулені до сліз.

Його Блаженство Патріарх Граду Єрусалиму та всея Палестини, Сирії, Аравії, всього Зайордання, Кани Галілейської і Святого Сіону благословив Чернігівську братію, подарувавши ікони «Голгофа». Єрусалимський Патріарх особливо відзначив секретаря Чернігівської єпархії отця Федора та благочинного храмів Менського округу протоієрей Василя Дендака, вручивши їм на пам’ять вишукані хрести з білого каменю – дуже рідкісні витвори.

За словами Василя Ільковича, він дуже цінує ті враження, які привіз зі Святої Землі, а також рідкісні сувеніри: білий камінь з гори Фавор, де свого часу Ісус преобразився перед своїми учнями; темний камінь, котрий благочинний особисто підняв із дна Йордану; терновий вінок, хрест із оливи, у якому вмонтовані свята земля, ладан, йорданська вода. А для прихожан свого храму Василь Дендак привіз у подарунок ікони Божої матері, котрі були прикладені до Гробу Господнього.

Коментарі закриті.