У районі тривають традиційні щорічні збори жителів населених пунктів. На них ведеться предметна розмова про те, як зробити так, аби села і селища стали кращими, а людям у них жилося заможніше і комфортніше. На зібранні Бірківської територіальної громади побувала найближча газета.

Допомагають сільгоспвиробники

Бірківському сільському голові Катерині Фесюн звітувати було про що. Місцевий дитсадок успішно пройшов державну атестацію, торговельні заклади у селі працюють стабільно. А ще ліквідовано два стихійні сміттєзвалища. Пожежну охорону переведено на утримання сільського бюджету.

Катерина Олексіївна дала позитивну характеристику усім сільськогосподарським фор­муванням, які діють у се­лі, – ­ск «Бірківський», ПП «Бірківський» та фермерське господарство «Бутенко». Вони не тільки успішно розвиваються, даючи роботу селянам, а й усіляко підтримують дошкільний і шкільний навчальні заклади, культосвітні установи Бірківки.

Однак невирішених питань у селі більше, ніж досить. Непокоїть в однаковій мірі і батьків, і вихователів температурний режим у дитсадку. Діти перебувають у ньому за скороченим графіком через низьку температуру. Ще у цьому дошкільному закладі не завадило б оновити меблі. Нема пральної машини, тому дитсадівські речі завідувач і працівники перуть вдома. Щоправда, депутат обласної ради Олексій Бутенко, почувши на зборах про цю проблему, пообіцяв придбати пральний агрегат для дитсадка.

Сільська лікарська амбулаторія понад два місяці працює без водопостачання. Головлікар медичного закладу Микола Чортополох дуже стурбований такою ситуацією. Його хвилює і те, що у сусідній Блистові, яку обслуговують працівники лікарської амбулаторії, двох жінок покусали тварини, хворі на сказ. Нині і в Блистові, і в Бірківці оголошено карантин. До речі, у Бірківці неприв’язаний пес покусав медсестру, яка робила подвірні обходи.

З думкою про майбутнє

Що стосується пожежної охорони, то бюджетних коштів громади достатньо лише на виплату зарплатні трьом водіям. А за які гроші купувати пальне і запасні частини до техніки? Пожежники не мають спеціального одягу. Торік на утримання пожежної охорони у Бірківці тисячу гривень передала громада Блистови. Уже у цьому році до сусідів бірківчани тричі виїжджали на ліквідацію пожеж, а одну – тушили у своєму селі. Цілком резонною була пропозиція сільського голови до громади села – всіляко підтримати пожежну охорону фінансово.

Директора школи Тамару Лисицю дуже турбує те, що переважна більшість з 47 учнів школи пасивні у проведенні шкільних і позашкільних заходів. Не пристають на пропозиції організації спільного доз­вілля татки і мами. Натомість батькам (не всім, звичайно) байдуже, де і як проводять вільний час їхні сини і дочки.

Почувши це з вуст Тамари Степанівни, хтось із залу запропонував організувати у школі щось на зразок уроків моралі. Або ж недільну школу при місцевому храмі. Нехай діти вчаться шанувати істину, рідних, близьких, робити добро ближньому.

Цілком слушно зауважив Олексій Бутенко, що дітей слід залучати до прибирання вулиць і громадських місць села.

У Бірківці життя не завмерло. Тут випікають смачний хліб, нема проблем з осіменінням корів, весняною оранкою городів. Невитребувані паї будуть передані в оренду, а плата за їх користування надходитиме до бюджету сільської ради. Фермерське господарство «Бутенко», яке орендує у Бірківці частину паїв, пропонує бірківчанам для весняного засіву просо, овес, люпин, вико-вівсянку, жито, озиму пшеницю. А ще Олексій Іванович пообіцяв посприяти процедурі переоцінки землі.
* * *
Хор районної ветеранської організації підготував для бірківчан велику концертну програму. Кілька кращих номерів присвятив кращим і працьовитим людям села. Катерина Фесюн щиро подякувала аматорам за пісенний подарунок громаді.

Коментарі закриті.