Щороку з настанням періоду спеки збільшується кількість пожеж у лісових масивах. Досвід та спостереження свідчать, що пожежі в лісах найчастіше виникають внаслідок необережного поводження з вогнем відпочивальників, повідомив «Нашому слову» райвідділ УМНС України в Чернігівській області.

Фото РВ УМНС.

Гасіння пожеж у лісових масивах ускладнюється віддаленістю джерел води. Доводиться підвозити воду, а це подовжує термін ліквідації пожежі.

Щоб з’ясувати реальний стан справ щодо профілактичної роботи в лісових масивах по недопущенню вогняної стихії, працівники райвідділів УМНС та УМВС України в Чернігівській області спільно із заступником лісничого ДП «Менарайагролісництво» Сергієм Бурдукалом 22 червня провели рейдову перевірку лісових масивів, які розміщені неподалік Феськівки та Лісок. Масиви по всьому периметру оборані та розбиті на просіки, котрі зменшать площу пожежі у разі її виникнення.

Проведеною роботою з профілактики виникнення пожеж у лісових угіддях району працівники райвідділу УМНС залишились задоволені.  В ДП «Менарайагролісництво» працюють небайдужі люди, які з розумінням ставляться до спільної справи – збереження лісу.

Заступник лісничого Сергій Бурдукало підводить підсумок проведеної роботи:

– Забезпечено шлагбаумами 14 в’їздів до лісових масивів.  У 2010 році створено 42 км мінералізованих смуг  та доглядається – 83 км. У поточному році планується створення 29 км мінералізованих смуг та догляд – 69 км.

У лісових масивах розміщено 10 інформаційних і заборонних плакатів, обладнано 17 місць відпочинку.

На жаль, «Менарайагролісництво» не має необхідної кількості пожежної техніки та іншого спеціального технічного обладнання (мотопомпи, ранцеві оприскувачі, пожежні рукави тощо). Тому функції пожежогасіння виконують СДПЧ-32, пожежні команди Березни та Макошине і пожежно-сторожові охорони населених пунктів, що розміщені в безпосередній близькості від лісів.

Під час рейду було виявлено кілька залишків багать, розміщених у небезпечній близькості від горючої лісової підстилки. Порожні пляшки, сміття, недопалки, красномовно свідчили про відсутність знання відпочиваючими найелементарніших правил пожежної безпеки.

Зусилля держлісгоспів, МНС можуть бути марними, якщо обережними не будуть самі люди. Бо біля кожного дерева, ані лісника, ані рятувальника не поставиш. Тільки максимальна обережність, розпалювання вогнищ та багать у суворо відведених місцях, дотримання правил обережного поводження з вогнем у зелених масивах збереже ліс від пожеж.

Коментарі закриті.