І священики УПЦ Московського патріархату (а тепер вже за назвою Російської православної церкви в Україні), і їх вірні кажуть, що вони просто моляться, тобто, не є шкідливими для України і українців. Я не думаю, що більшість з цих наївних людей щиро хочуть зла собі, своїм дітям та іншим людям, ні. Я вірю, що вони хочуть добра. Але між хотінням, реальними діями цих людей і наслідками залежність діаметрально протилежна. Недаремно кажуть: простота гірше крадія.

От і виходить, що наївні бабусі хочуть як краще, а роблять як найгірше. Колись їм захотілося комунізму і вони підтримали те, що потім влаштувало розкуркулення, виселення, голодомори та інші трагедії. Сьогодні вони голосують за популістів та демагогів від радикалів, моляться за Кирила Московського і всієї Росії, а потім оплакують вбитих з благословіння того ж Кирила українських дітей. Подивіться на фото, як ці бабусі протидіють зупинці розпалюваного Росією з Кирилом сепаратизму!

Ми маємо дуже серйозну проблему – велика, вірніше, переважна частина людей робить те, що їм подобається, жодним чином не обтяжуючи себе аналізом наслідків, до котрих ці дії призводять. При цьому вони навіть виправдання собі придумали: “А все рівно від нас нічого не залежить!”. Ну, не залежить від вас нічого, то чому ви йдете на вибори голосувати? Тому, що там дають таким як ви трохи грошей і гречки? Невже не зрозуміло, що у вас купують на поталу вашу країну і майбутнє ваших дітей? Незрозуміло…

Або чому одні в Лугандоні волають “Путін прийди!”, а інші в Мені йдуть до московської церкви помолитися за Кирила і його московське військо? Якщо ваші молитви нічого не вартують, то навіщо ви тоді молитеся? А якщо і Бог їх чує, і Путін з Кирилом, то хто, як не ви, винні в тому, що в Україні війна?

Якщо вам плювати на те, що ваш обранець займається хабарництвом замість розвитку економіки, якщо для вас головними є лавочки, то хто, як не ви, винні в зростанні злочинності та тому, що адекватні діти тікають до інших країн, а неадекватні йдуть красти?

Якщо ваші молитви в філіях російської церкви в Україні призводять не до покращення, а до погіршення, то подумайте про те, чи Богу ви в них молитесь? Може, дійсно важливим є відсутність Томосу в РПЦ, може, й з всесвітнім православ’ям і з Богом вона нічого спільного не має?

Ми б могли жити стократ краще, якби бабусі хоч трохи думали, що роблять, якби брали на себе відповідальність за наслідки своїх дій. Саме вони в своєму загалі складають електорат, котрий то прагнув відновлення Радянського Союзу, то збереження Леніна з компартією, то шаленів в “побєдобєсії” від перемоги одного фашизму над іншим. Тепер вони за збереження на посадах корупціонерів, тепер вони продовжують ходити до Російської православної церкви і молитися за Кирила, котрий благословляє знищення України і українців.

А що ж молодь? Чи пояснює вона отим бабусям наслідки їхніх дій? Чи пояснює, що саме через них руйнується країна, гинуть у війні та виїздять за кордон діти? Чи вже не залишилося адекватної молоді, здатної пояснити старшому поколінню наслідки того, що вони роблять?

Коментарі закриті.