Оголошення безвізового режиму спровокувало різкий наплив громадян до відділень міграційної служби з метою отримання біометричного паспорта – необхідної умови для вільного перетину кордону.

Як повідомила начальник УГМГ України в Чернігівській області Ксенія Лук’янець, кількість прийнятих заяв на оформлення закордонних біометричних паспортів виросло майже в три рази. Протягом 7 місяців цього року в Чернігівській області прийнято 45 008 заяв на отримання біометричного паспорта, в той час, як за аналогічний період минулого року – всього 19 тисяч.

 

– Якщо за минулий 2016 рік ми оформили в області близько 25 тисяч документів, то в цьому році 36 тисяч за півроку, – навела статистику чиновниця.

 

З 1 травня по 1 серпня 2017 року на Чернігівщині видали 19 541 біометричний закордонний паспорт. Попит на документи нового зразка почав рости в квітні-травні. У міграційній службі це пояснюють ще й початком літа – традиційним сезоном відпусток. До того ж, близько 70 відсотків громадян оформляють паспорти «про всяк випадок», без реальної необхідності.

 

Аномальний попит на закордонні паспорти викликав затримку їх виготовлення. В управлінні просять враховувати, що при оформленні паспорта в звичайному порядку його виготовлення може зайняти близько двох місяців, в терміновому – 2,5-3 тижні. Це пов’язано не з відсутністю бланків, а з недоліком потужностей на державному підприємстві «Поліграфкомбінат« Україна ». Зараз це питання вирішується, підприємство має намір встановити додаткову лінію друку паспортів.

 

У міграційній службі прогнозують падіння ажіотажу на кінець вересня і просять громадян, які планують здійснити закордонну поїздку після Нового року, почекати з поданням заяви. Ксенія Лук’янець закликала до взаємної поваги, в тому числі і до жителів районів.

 

– Закордонний паспорт можна оформити в будь-якому підрозділі міграційної служби, незалежно від місця реєстрації, тому люди часто виїжджають в інші населені пункти. Це їх право, але обладнання, на якому оформляються закордонні паспорти, призначене також для оформлення внутрішніх паспортів, які видаються у вигляді ID-карт. Внутрішні паспорти оформляються виключно за місцем реєстрації особи – мешканці районів не можуть виїхати в інший район.

Тому ми рекомендуємо запровадити в процес прийому заяв чергування: ID-карта, місцевий житель на оформлення закордонного паспорта, приїжджі. Це справедливо, – сказала начальниця чернігівського управління ГМС.

 

Прийом громадян у всіх відділеннях області приймається в порядку живої черги. Списки, які люди створюють самостійно, співробітникам ГМС враховувати заборонено. Виявлені раніше факти продажу місць у черзі, за словами, голови відомства, ліквідовані.

 

Також вона поставила крапку в питанні вартості біометричного паспорта. При його нетермінові оформленні він обійдеться в 556,32 грн, терміновому – 810,32 грн. Ціна внутрішнього біометричного паспорта (ID-карти) становить 279 і 366 грн відповідно. Перший паспорт оформляється безкоштовно.

Замінити старий внутрішній паспорт на ID-карту за власним бажанням поки не можна – це пов’язано з великим навантаженням на підрозділи міграційної служби. Однак при втраті паспорта, його пошкодження, зміні паспортних даних оформлення ID-карти можливо.

Коментарі закриті.