У рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» для безробітних днями відбувся семінар у Менському краєзнавчому музеї.

На початку заходу фахівець центру зайнятості Зоя Ганнущенко розповіла, що наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них – світовідчуття та світосприйняття нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу взагалі.

Молодший науковий співробітник Ігор Андрієнко провів екскурсію по експозалах, де зберігається понад 17 тис експонатів.

Зокрема, присутні відвідали зал, де зберігаються нумізматичні та етнографічні колекції. Увагу присутніх привернули стенди: “Менщина за описом 1654 року”, “Менщина в період козаччини”, етнографічна колекція речей побуту селян, поміщиків, а також зразки одягу та вишивок XVIII–XIX ст.

Чільне місце в музеї займають бандури майстра Олександра Корнієвського, ліра Кузьминського, скрипка Мишастого. Зібрано матеріали про народних співців Т. Пархоменка, А. Гребеня, П. Ткаченка та про перебування Тараса Шевченка на Менщині.

Підсумовуючи захід Зоя Ганнущенко наголосила, що багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам’ять нашого народу.

За інформацією районного центру зайнятості

Коментарі закриті.