переїздПересування залізничним транспортом більш безпечне і комфортніше, ніж іншим, але не всі розуміють, що залізниця – об’єкт підвищеної небезпеки.

Так, в 2013 році в Чернігівській області із 19 нещасних випадків 11 сталося на залізниці, в яких загинуло – 10 осіб (Ніжин – 4, Бобровицький – 2, Носівський, Талалаївський, Борзнянський, Бахмацький – по 1 особі). Причиною цьому є особиста безпечність людей, незнання правил безпечної поведінки на залізниці.

Вважаю, не буде зайвим нагадати, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки і неможливо огородити 900 км (в Чернігівській області) магістралі. Необхідно знати, що зупинить поїзд, як авто неможливо, бо, навіть при екстреному гальмуванні, до повної зупинки поїзд проїде не менше 800-1600 м. Необхідно дотримуватись правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них.

Пішоходам забороняється.

• Ходити по залізничних коліях.

• Переходити і перебігати перед потягом, що наближається.

• Переходити колію відразу після проходу потягу (дрезини, локомотива) не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

• Проходити вздовж залізничної колії, ближче 5 м. до крайньої рейки.

• На станціях, перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

• На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів, заземлення які йдуть від опори до рейки.

Окремо про залізничні переїзди, їх в області 267 (144 регульовані і 123 нерегульовані). Через безвідповідальність водіїв, які грубо порушили правила перетину залізничних переїздів сталася трагедія: в жовтні 2010 року в м. Марганці Дніпропетровської області на переїзді загинуло 45 осіб, а 4 лютого 2014 року у Білопольському районі Сумської області загинуло 13 осіб.

Тому слід нагадати, що перед тим, як увійти в небезпечну зону, потрібно впевнитись у відсутності небезпеки. Наближаючись до переїзду необхідно уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів.

При відсутності шлагбауму, коли перехід не охороняється, перед переходом колії необхідно впевнитись в тому, що до переїзду не наближається поїзд.

Виконуйте вищенаведені правила і будьте уважні, це допоможе зберегти здоров’я і життя Вам і Вашим близьким.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області. Дмитро Мірошник

Коментарі закриті.