сиротыНині на Чернігівщині мешкають дві з половиною тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це повідомив на засіданні Регіо­нального комітету з економічних реформ голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко. Цифра вражає, хоч на Придесенні для знедолених дітей робиться немало. «А треба ще більше!» — наголосив очільник області, пише Хвиля Десни.

Члени Регіонального комітету з економічних реформ за участю керівників районів, міських голів, представників обласних управлінь, установ та організацій обговорили стан реалізації на Чернігівщині нової соціальної ініціативи Глави держави Віктора Януковича «Сімейний затишок — дітям-сиротам та дітям, які залишились без батьківського піклування».

Як зазначив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, ця надзвичайно важлива соціальна ініціатива Президента України передбачає суттєве збільшення кількості дітей, котрі щасливо живуть у родинах завдяки сімейним формам виховання (усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу). Взагалі, кожна дитина повинна мати власну родину, де її щиро люблять і постійно піклуються про неї. Кожна дитина хоче мешкати у своїй оселі.

«Тому наше завдання на даному етапі — детально проаналізувати стан справ і скоординувати зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зі створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання у своїй родині, утвердження сімейних цінностей, виховання відповідальності у батьків, збереження родин і запобігання соціальному сирітству на Чернігівщині в цілому і в кожній територіальній громаді зокрема», — наголосив очільник області.

Про активну роботу з влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у свої нові родини завдяки сімейним формам виховання на Придесенні розповіла начальник служби у справах дітей обл­держадміністрації Людмила Зеленько. Вона повідомила, що сімейними формами виховання на Чернігівщині вже охоплено майже 80 відсотків дітей-сиріт. Зокрема, цього року влаштовано 217 дітей. За цією цифрою — багато щоденної напруженої роботи, адже йдеться про долі дітей; зате маємо реальний результат. Отож і ця соціальна ініціатива Президента України на Придесенні ефективно діє.

До речі, жодної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, не було направлено до інтернатних установ управління освіти і науки обл­держадміністрації. Факт, безперечно, обнадійливий.

Найпоширеніша форма сімейного виховання в нашій області — опіка над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Зараз під опікою перебувають понад 1600 дітей (майже 65 відсотків від загальної кількості).

Все більше у нас прийомних родин і дитячих будинків сімейного типу. Наскільки щасливими почуваються знедолені дітлахи в нових сім’ях, ми, журналісти «Деснянської правди», переконалися, побувавши нещодавно в Городнянському районі. Ось де справді й тепло, й затишок! До речі, виступав на цьому засіданні Регіонального комітету з економічних реформ голова Городнянської райдержадміністрації Микола Силенко. Цікаво говорив, небайдуже. Бо є що сказати.

Узагалі ж, на Чернігівщині є вже 13 дитячих будинків сімейного типу та 198 прийомних сімей. Цьогоріч створено три дитячі будинки сімейного типу та 16 прийомних сімей, влаштовано 38 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. До кінця 2013-го в області планують створити ще два дитячі будинки сімейного типу та 15 прийомних родин, куди потрапить і відчує сімейний затишок 31 дитина. А в центрах соціально-психологічної реабілітації дітей протягом нинішнього року комплексну соціальну допомогу одержали 147 дітлахів. Ми в нашій газеті воістину благородну діяльність таких центрів висвітлюємо.

Виступили також директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот (цікаво розповідала, зокрема, про соціальний супровід прийомних сімей і добір та підготовку прийомних батьків) і голова Новгород-Сіверської райдержадміністрації В’ячеслав Кауфман, який інформував про напрями вдосконалення роботи у сфері захисту прав дітей-сиріт.

Завершуючи засідання, очільник Чернігівщини Володимир Хоменко наголосив, що завдання, визначені Президентом України Віктором Януковичем упродовж останніх років, вимагають внесення концептуальних змін у діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування щодо профілактики цього асоціального явища, докорінного підвищення якості соціальних послуг, спрямованих на підтримку сім’ї.

Як підкреслив Глава держави, органи влади повинні показати свою спроможність не лише оцінювати родину та вживати фіскальні заходи покарання щодо неї, а навчитися цій сім’ї ефективно допомогти.

Голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко зобов’язав усіх керівників районів, міських голів, очільників відповідних служб вжити невідкладних заходів, що дозволять мінімізувати ризики виходу дітей за межі сім’ї. А для тих дітлахів, котрі залишилися без батьків, необхідно зробити все можливе, щоби вони знайшли любов, повагу і чуйне піклування в нових родинах.

Сергій КВІТНИЦЬКИЙ

Коментарі закриті.