robochiАтестація робочих місць за умовами праці має проводитися на підприємствах, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників.

Про це нагадує начальник відділу праці управління соціального захисту населення Менської РДА Володимир Волк.

У нашому районі наразі атестовано 254 робочі місця. Періодичність атестації встановлюється у колективному договорі, але не рідше одного разу на п’ять років. Якщо ж атестація підприємством не проводиться, то співробітники, що працюють у шкідливих умовах, втрачають право на пільгове пенсійне забезпечення, доплати та додаткові відпустки.

Проведення атестації передбачено Законом України «Про охорону праці». А її результати є основою для вирішення питань надання пенсії за віком на пільгових умовах, інших пільг та компенсацій, а також розроблення і реалізації заходів щодо покращення умов трудової діяльності.

Консультацію з питань трудового законодавства можна отримати в управлінні соціального захисту населення за тел. 2-16-77.

Коментарі закриті.