У Березні з’явилися оголошення ПАТ «Чернігівгаз» про те, що з 4 по 18 червня селищу буде припинено газопостачання «у зв’язку з плановими роботами на газопроводі». Обурені березнянці збираються перекрити автодорогу міжнародного значення, що проходить через селище.

– До мене звертаються мої виборці, просять не допустити відключення, – схвильовано розповідає депутат селищної ради Сергій Шумний. – Допоможіть вплинути на газопостачальників, інакше березнянці перекриють дорогу! Я не прихильник радикальних дій, але якщо люди вийдуть на трасу – я буду з ними. Розумію, що може бути виробнича необхідність на якийсь час перекрити постачання – на день чи на два, але тримати два тижні все селище без газу – це вже занадто.

Майже два десятки жителів Березни підтвердили “Нашому слов” сказане Сергієм Шумним. Березнянці обурювалися з приводу намірів газівників, пригадували договір із постачальником, за яким газ повинен надходити до їхніх осель безперебійно.

Одна з пенсіонерок розповідала, що, крім газових приладів, у неї ще є піч, але дров купити нізащо, бо має мінімальну пенсію. Інша бідкалася, що при відключенні газу не зможе забезпечити нормальних умов для онучати-немовляти. У когось у дворі багато живності, корми якій приготувати без газу важко. Хтось говорив, що за два тижні посиленого користування електроплитами та мультиварками селище матиме ще й проблеми з електропостачанням.

Але всі висловлювали одне й те ж припущення: мабуть, по Березні є значна перевитрата газу і таким чином, за рахунок людей, газівники хочуть виправити становище. І всі були переконані, що протистояти цьому зможуть, заблокувавши головну дорогу.

Благочинний отець Василь Дендак, він же й депутат райради, сказав так:

– Кілька років тому березнянці протестували проти відключення електроенергії. Тоді нам теж казали, що відключення необхідні, що по-іншому не може й бути. Аж поки люди не вийшли і не перекрили трасу. І відразу з’ясувалося, що не відключати Березну таки можна! Так буде і зараз. Досвід у березнянців уже є. Я не прихильник подібних заходів. Але якщо так станеться, у мене як у священика іншого виходу немає – мушу бути зі своїми людьми.

Березнянський селищний голова Ольга Романченко прокоментувала події так:

– Офіційного листа за підписом старшого інженера управління експлуатації ПАТ «Чернігівгаз» Олега Шаповалова ми отримали 23 травня. Про ситуацію повідомили районну владу. Сьогодні я знову телефонувала в райдержадміністрацію. Вони будуть виходити на область. Я особисто з газовими службами не зв’язувалася, бо вважаю, що у райдержадміністрації повноважень більше, ніж у мене, а значить і результат буде вагоміший. Можливо, буду звертатися до обласних депутатів.

Щодо настроїв людей Ольга Вікторівна повідомила:

– Усі незадоволені, переживають. І як протягом цих двох тижнів забезпечити газівникам доступ до приміщень, де встановлені газові прилади? Хто знає, коли і на яку вулицю приїдуть газівники? Не виходити на роботу два тижні, сидіти і чекати?

Голова Менської РДА Валерієм Щукіним повідомив “Нашому слову”, що про ситуацію доповів заступнику голови ОДА Сергію Сергієнку. Відповідні листи надіслані в ОДА, а також керівництву ПАТ «Чернігівгаз» із пропозиціями щодо пошуку виходу з ситуації.

Як стало відомо, на понеділок, 4 червня, запланована зустріч керівництва ПАТ «Чернігівгаз» із жителями Березни.

Коментарі закриті.